Nooruse ja Nõmme mängule tuli kutsuda kiirabi

Eelmisel pühapäeval Jõgeva aleviku staadionil peetud jalgpallimatš Nooruse ja Nõmme United võistkondade vahel sai vaevalt alata, kui mäng tuli Nõmme kaitsja Ivo Loovälja vigastuse tõttu peatada. Vigastus oli sedavõrd tõsine, et mees toimetati kiirabiga Tartu Ülikooli Kliinikumi.

Kohtumine FC Nõmme United ja Jõgeva SK Noorus 96 vahel oli kohe esimesest minutist alates tempokas. Mõlemal võistkonnal oli tabelis võrdne arv punkte ning positsiooni parandamise nimel vajasid mõlemad võitu. Mõni minut pärast avavilet põrkasid üks Nõmme ja üks Nooruse mängija võitluses palli pärast omavahel kokku. Selle peale tõi Nõmme keskkaitsja Ivo Looväli kuuldavale hirmuäratava röögatuse ning jäi väljakumurule pikali.

Viga saanud kaitsja ei tundnud oma varbaid

Mäng peatati ning selgus, et Looväli ei saanud kuidagi jalgu alla. Nooruse mängija jalg oli tabanud teda tugevalt hüppeliigese lähedusse ning valu oli mehele  väljakannatamatu. Väljakukohtunik Maikel Mikson otsustas mängu peatada ning laskis kohale kutsuda kiirabi. Siiski suutis Looväli end paari minuti möödudes püsti ajada ning meeskonnakaaslaste toel väljakult lahkuda.

Kohtunik kutsus mehed uuesti platsile ning mäng võis jätkuda, kuigi Nõmme kaitsja Looväli jäi platsi kõrvale murule kiirabi ootama. Kiirabiarstide jutt oli lühike ja karm: “Otsejoones Tartusse ning tõenäoliselt ka operatsioonile.”

Mehe hüppeliigese piirkond oli tugevalt deformeerunud ning ta ise kurtis, et trauma ja pikalt jalal hoitud külmakoti tõttu ei tunne ta oma varbaid ning ei julge jalalaba liigutada. Pikema jututa pakiti mees kiirabibussi ning toimetati Tartu haiglasse.

Õnnetult alanud mäng lõppes Nõmmele õnnelikult

Samal ajal jätkasid Nõmme ja Noorus Jõgeva aleviku staadionil heitlust väärtusliku kolme punkti pärast. Looväli asemel tuli platsile Markus Seppam. Hetkelist Nõmme peataolekut kasutasid Nooruse mängijad osavalt. Vaheldumisi  jõudsid palliga vastase värava alla vennad Mario ja Mairo Tikerberi, kuid palli väravasse toimetada ei õnnestunud.

Samas ei jätnud ka Nõmme Jõgeva meeste survestamist ning pool tundi pärast avavilet viis Mart Paul Preiman külalised juhtima. Tempot ei lastud alla, kuid märg väljak Jõgeva meeste väravalöögi üritusi ei soosinud. Kord libiseti sööduna antud pallist mööda, kord lendas veest raske pall väravast mööda. Ka teisel poolajal käis pidev vastaste survestamine, kuid väravani ei jõudnud enam kumbki meeskond. Nõmme jaoks õnnetult alanud kohtumine lõppes neile siiski 1:0 võidu ja kolme lisapunktiga.

Järgmisena mängib Jõgeva Noorus võõrsil FC Tarvastu vastu. Kohtumine peetakse sel laupäeval algusega kell 11.00 Tarvastu koduväljakul. Kaotus Nõmme vastu langetas Jõgeva võistkonna liigatabelis kuuendaks. Hooaja lõpuni on veel vaid kolm kohtumist.