Nooruse duellid Vaimastvere koolis

4. jaanuari õhtul kostis alates kella 18st Vaimastvere Kooli spordisaalist vaikset, aga pingelist “tossusahinat“ vaheldumisi rõõmsate ja kaasahaaravate hõisetega. Spordiklubi Noorus 96 jalgpallitüdrukud ja noorimad jalgpallipoisid pidasid jõuluturniiri. Sportlikul, aga samas pidulikul koosviibimise olid kohal ka vanemad.

Aasta lõpus kutsus spordiklubi Noorus 96 treener Igor Orlov kokku lapsevanemad, et pidada nõu ja teha plaane uueks aastaks. Ühise istumise käigus sai kiiresti selgeks, et väikeste jalgpallurite vanematele oleks tarvis üht tutvumisõhtut. Mõte sai kohe pärast suuri pühi ka teoks tehtud.

Vaimastvere Kooli hubases ja meeldivas fuajees ootas sisenejaid pidulik laud suupistete, puuviljade ja jookidega. Ent esmalt tuli koht laua ääres välja teenida ja seda tehti jalgpalli mängides. Kõigepealt mängisid pojad emade vastu. Et osavõtjaid oli meeldivalt palju, peeti mänge mitmes rühmas. Seejärel saabus tütarde-isade kord. Lisaks sellele said omavahel mängida poisid-tüdrukud, isad-emad ja kõige lõpuks ka lausa mõned perekonnad. Igale võitjameeskonnale oli välja pandud magus ergutuspreemia.

“Olen meeldivalt üllatunud, et sel aastal tuldi laste ja vanemate ühisüritusele lausa perekonniti,” ütles Igor Orlov. “Oleksin ma seda ette teadnud, oleksin korraldanud kohe teadlikult perekondliku turniiri.”

Ta avaldas heameelt selle üle, et on aastakäigujagu lapsi, kellega saab vanemate kaasalöömisel midagi tõeliselt põnevat ette võtta. Paraku on SK Noorus 96 üle elanud ka selliseid aastaid, kus osalemine ja tehatahtmine on olnud pisut tagasihoidlikumad. Sel korral võttis üritusest osa 14 jalgpallitüdrukut ja pea samapalju poisse, lisaks nende vanemad.

Kõik osalejad olid pärast kahe ja poole tunnist tõsist jalgpallimängu ja söögipause väsinud, aga õnnelikud. Säravaid silmi ja õhetavaid nägusid oli vahva vaadata. Korraldajad tänavad osalenuid, samuti on osalenud tänulikud ettevõtmise eestvedajatele. Eraldi tänud kõigi poolt Vaimastvere kooliperele, kes lubas lahkelt oma ruume kasutada. Järgmiste kohtumisteni!

KLAIRE RÜNDVA

blog comments powered by Disqus