Noorus lõpetas teise liiga debüüthooaja edukalt

Eelmisel pühapäeval pidas jalgpalliklubi Jõgeva SK Noorus teise liiga hooaja viimase kohtumise, kus võõrsil alistati kindlalt Pärnu Metropool ning kindlustati sellega hooaja lõpuks viies koht, mis on sel aastal kolmandast liigast teise tõusnud võistkonnale igati kiiduväärt tulemus.

Jõgeva Nooruse hooaja viimase kohtumise esimene poolaeg möödus väravateta. Siiski tõi võõrustajate liigne innukus neile kaasa mängija eemaldamise. Vaid paar minutit enne poolaja lõpuvilet noppis pärnakate poolkaitsja Taavi Tamm määrustevastase väravavõimaluse äravõtmise eest punase kaardi ning jättis oma võistkonna platsile kümnekesi.

Ülekaal tõstis Nooruse enesekindlust ning teise poolaja alguses suutiski avavärava lüüa Jõgeva ründaja Mairo Tikerberi. Paarkümmend minutit hiljem lisas sellele teise Tauno Anvelt. Napilt kümme minutit enne kohtumise lõppu lõi Nooruse kolmanda värava Rauno Pikver.

3:0 võit Pärnu üle ja auga teenitud kolm punkti andsid Jõgeva Noorusele kindla viienda koha. Kuigi tabelis on Jõgeva Noorusel ja Nõmme United võistkonnal punkte võrdselt, on Nõmme võistkonnal löödud ja endale lüüa lastud väravate vahe parem kui Jõgeva meeskonnal.

Nooruse meeskonnale on selle hooaja valusaks mälestuseks 0:18 kaotus FC Santose vastu. Kuigi tagantjärele tarkus ei maksa midagi, poleks parema ettevalmistuse ja ka oluliselt väiksema arvu väravatega kaotuse puhul võimatu olnud ka hooaja lõpuks Nõmmet edestada.

Kodus kaotati vaid kolm mängu

Hooaja algul seadis Jõgeva meeskond endale eesmärgiks liigasse püsima jäämise ning hooaja lõpuks tabelis 6.-9.  koha. Esimesed mängud väga palju lootust ei andnud, sest kaotusi kippus kogunema oluliselt rohkem kui võite. Klubi peatreener Igor Orlov rääkis, et selle põhjuseks oli kehv ettevalmistus. “Meil puudub võimalus kunstmurul treenida. Teised võistkonnad on saanud juba väljas mängida, kui meie veel saalis trenni teeme,” nentis ta.

Jõgeva meeskonna areng oli hooaja jooksul silmnähtav. Suve alguseks olid Jõgeva mängijad nii-öelda “sooja sisse saanud” ja tasapisi hakkasid punktitabelisse lisanduma ka võidupunktid. Koduväljakul anti pea alati maksimum ning Nooruse poolehoidjad ei pidanud pettuma.

Hooajal peetud kuraditosinast kodumängust suutis Noorus võita üheksa ning mängis ühe viiki. Siiski jäi Jõgeva aleviku staadionil Pärnu Metropooliga peetud kohtumine paljusid kummitama, sest pärnakate vastu juhiti algul 3:0, siis anti edu käest ja kohtumine lõppes 3:3 viigiga.

Noored on end meeskonnas tõestanud

Treeneril jätkus kiidusõnu ka noorte mängijate Jürgen Hiljurandi ja Andro Lepa aadressil, kes on leidnud meeskonnas oma koha ning end väärtuslike jalgpalluritena  tõestanud. Jätkuvalt tuleb kiita ka meeskonna raudvara Eduard Lehtmetsa, kes ka praegu, 51-aastaselt suudab kohtumistes kümneid aastaid nooremaid üle mängida. Silmapaistva saavutusega sai hakkama ka Jõgeva meeskonna ründaja Tauno Anvelt, kes lõi hooaja jooksul kuusteist väravat ning on selle tulemusega ka liiga paremate väravaküttide tabelis.

Nooruse peatreener Igor Orlov on meeskonnaga äärmiselt rahul ning avaldas soovi tänada ka klubi toetajaid. “Loodame, et koostöö uue linnavalitsusega jätkub sama edukalt kui senise linnavõimuga,” lisas Orlov. Käesolev hooaeg näitas, et uuel aastal teises liigas esikolmikusse tõusmine pole utoopiline unistus ning Jõgeva Noorusel on nüüd mille poole püüelda. Praeguse seisuga jätkab Noorus uut hooaega sama koosseisuga.