Noorus ja Tarvastu pidasid maha verise ning kaartiderohke lahingu

Pühapäeval peetud kohtumine SK Nooruse ja FC Tarvastu vahel oli tõsiselt pingeline ning vigastusterohke. Nooruse keskkaitsjal Meelis Seemannil löödi välja pool hammast ning kapten Nikolai Roop murdis rangluu.

Kohtumise alguses oli näha, et tuleb raske ja pingeline lahing. Juhtuma hakkas juba esimesel veerandtunnil, mil skoori avas Tarvastu poolkaitsja Tairo Orav. Mäng selle tõttu hoogu ei kaotanud ning vaid kümmekond minutit hiljem viigistas seisu Nooruse poolkaitsja Tauno Anvelt. Viigiseisuga poolaeg ka lõppes.

Teise poolaja alguses sekkus Nooruse poolt mängu Mario Tikerberi, kes vahetas välja Keio Kanna. Kohe poolaja alguses tõmbas Tarvastu keskkaitsja Heigo Kosemets kordamööda murule pikali Nooruse poolkaitsjaid Mario Tikerberi ja Tauno Anvelti. Selle eest karistas kohtunik Kosemetsa kollase kaardiga.

Siiski jäi kollase kaardi teeninud Kosemets jätkuvalt olukordadesse hiljaks ning lõpuks päädis see Tauno Anvelti äärmiselt julma mahatõmbamisega, mille eest määrati talle teine kollane ning seega ka punane kaart. Ühemehelisse ülekaalu jäänud Noorus kasutas kohe soodsa olukorra ära. Kuigi Nooruse kasuks määratud karistuslöögist midagi ohtlikku ei sündinud, said nad jätkuolukorras ära kasutada segaduse vastaste kastis ning kirja teise värava. Nooruse teine värav märgiti Tarvastu omaväravaks. Sellest hoolimata oli seis 2:1 Jõgeva kasuks.

Võitluses palli pärast murti rangluu

Vähemusse jäämine ja Nooruse väravaline edu Tarvastu hoogu ei peatanud, kuid pahatihti said frustratsioon ning väsimus entusiasmist võitu ning seetõttu kippusid nii mõnedki  mängijad platsil toorutsema. Näiteks löödi Nooruse keskkaitsjal võitluses palli pärast suust välja pool hammast. Vea vääriliseks seda kahevõistlust ei peetud, kuid kahju oli siiski tehtud.

Mida aeg edasi, seda rohkem Tarvastu mehed väsisid ning Jõgeva poolt õnnestusid riburada mitmed kiirrünnakud. 78. minutil sai väga pikalt palli vedada Mario Tikerberi ning jõudis ka pealelöögini, kuid selle Tarvastu väravavaht püüdis.

Pikalt vedas palli ka Nikolai Roop, kellel vastaste kaitsja Kaspar Orav vapralt kõrval püsis ning kelle jalgadesse Roop  takerdus ning õnnetult kukkus. Kohtunik selles olukorras viga ei näinud, kuid Nooruse kapten jäi murule pikali ning siis mõistsid ka vastased, et asi ei ole õige. Iseseisvalt Roop murult püsti ei saanudki, meeskonnakaaslaste toel toimetati ta platsi äärde ning kohale kutsuti ka kiirabi. Selgus, et Nooruse kapteni rangluu oli katki ning selle fikseerimiseks viidi ta kiirabiga Tartu Ülikooli Kliinikumi.

Kaarte protesteerimise ja näitlemise eest

Kurvast seigast hoolimata oli Jõgeva alevikus peetud kohtumise lõpuni veel kuus minutit ning Roobi asemel tuli platsile Sten Juhanson.  Teravad olukorrad väljakul jätkusid ning Tarvastul oli tahtmist seis ikkagi vähemalt viigistada. Kaks minutit hiljem kukkusid Nooruse karistusalas koos Jõgeva mees Keio Kanna ning Tarvastu mängija Mart Klein. Kohtunik viga ei vilistanud ja mõlemad mehed asusid selle tõttu kohe valjuhäälselt protesteerima. Selle eest “premeeris” väljakukohtunik Andrei Vorobjov mõlemaid kollase kaardiga.

Kaks minutit enne kohtumise normaalaja lõppu teenis kollase kaardi ka Tarvastu poolkaitsja Meelis Allik, kes end lõunamaa vutimeeskondade mängijatele omaselt demonstratiivselt pikali viskas ja siis kaarti nõudis. Kaardi ta sai, kuid siiski enda nimele. Selle vastu ei olnud midagi ka Tarvastu enda mängijatel, kellel meeskonnakaaslase bravuuritsemisest ja provokatsioonidest juba villand oli.

Kuigi Jõgeva SK Noorus võitis kohtumise 2:1, läheb edaspidi neil keeruliseks just seetõttu, et paljud mängijad on vigastustega kimpus.

Kalendri järgi peaks Noorus järgmisena kohtuma Luunjaga 30. juunil Tartus. Kindel on see, et selleks ajaks Nikolai Roop veel võistluskonditsiooni ei saa ning tema saab meeskonda uuesti toetama hakata ehk alles hooaja teisel poolel.