Noorus alustab uut hooaega vana rasva pealt

Eelmisel hooajal tõusis Jõgeva jalgpalliklubi SK Noorus kolmandast liigast teise. Esimene kohtumine peetakse juba järgmisel pühapäeval, kuid klubi treener Igor Orlov nentis, et meeskond pole kuigi head ettevalmistust saanud, sest treeningutingimused on olnud äärmiselt piiratud.

 

Eelmine hooaeg lõppes SK Nooruse esindusmeeskonnale ülihästi, mil kolmandas liigas saavutati teine koht ning sellega saadi ka pääs kõrgemasse liigasse. Nüüd, mil järgmisel pühapäeval peetakse juba uue hooaja avakohtumine, ei tunne meeskond end siiski veel väga kindlalt, kuigi eesmärk on enne hooaega seatud liigas püsimajäämine.

Talvisel perioodil on Nooruse mehed saanud koos mängida vaid kaks korda — Põlva ja Valga turniiridel. Treeningutingimused on väga piiratud, sest kunstmuruväljakuid on kõige lähemal vaid Tartus ja sealsed ajad on praktiliselt kõik hõivatud. Samas ei jätku kusagil ka saaliaegasid, sest jalgpallurid peavad jagama saale paljude teiste võistkondlike spordialadega. 

Siinkandis kunstmuruväljakute põud

Klubi treener Igor Orlov nentis, et kunstmuruväljakud saab ümbruskonnas ühe käe sõrmedel üles lugeda Rakveres, Põlvas, Valgas ning Tartus Annelinna ja Tamme staadionidel. Treenimine ei jää praegu paljudel klubidel isegi mitte raha taha, sest et treeningaegu, mida osta, lihtsalt ei ole. “Juba seetõttu oleks hea, kui maakonda saaks kunstmuruväljaku. See oleks ka sissetulekuallikas, sest kõikidel väiksematel jalgpalliklubidel on talvise treenimisega probleeme,” viitas Orlov praegu pooleli olevale Vaimastvere kunstmuruga staadionile.

Paar muutust on sel hooajal ka meeskonna koosseisus. Endiselt jätkab Jõgeva klubi parim väravalööja Mairo Tikerberi Eesti Premium liigas FC Kuressaare rivistuses. Jõgeva meeskonnast lahkus ka Eigo Loorius, kes jätkab mängimist Tartus.

Treener Igor Orlov märkis, et ehk võtab mängu ehitamise ja ka väravaolukordade loomise nüüdsest enda peale Nikolai Roop. Veel sõnas treener, et Mairo Tikerberi vanem vend Mario peab nüüd Jõgeva meeskonnas ka oma venna eest tööd tegema.

Samas kaasab Orlov meeskonda ka A-vanuseklassi noormehi Põltsamaa/Jõgeva ühisvõistkonnast, kes saavutasid eelmisel aastal oma vanuseklassis kolmanda koha. “Proovime võtta sealt kuni viis paremat noormeest, kel on annet, oskusi ja tahtmist meeste vastu mängida,” ütles ta. Treener nimetas Mikk Keskküla, Andro Leppa, Jürgen Hiljurandi ning vendi Margo ja Targo Parkalat, kes on end oma võistkonnas heast küljest näidanud.  

Kulud on kordades kasvanud

Kuigi treenida pole Jõgeva mehed väga palju saanud, on neil kindel plaan teise liigasse pidama jääda. “Eks hooaja alguses on ikka raske end käima saada,” tunnistas Orlov, lisades, et  üldiselt on liiga tase suhteliselt ühtlane ja ei saaks ütelda, et oleks tugevaid liidreid. “Esimesse otsa me ei trügigi, püüame hooaja lõpetada tabeli keskel,” kinnitas ta. Avakohtumise peab SK Noorus järgmisel pühapäeval Tamme staadioni kunstmuruväljakul ning vastaseks on JK Luunja. “Vastane on meil teada, oleme nendega varemgi kohtunud. Täiesti võrdne ja võidetav,” ütles Jõgeva treener.

Mis puutub kõrgemasse liigasse tõusmisse, siis see on kaasa toonud ka suuremad kulutused. Nimelt on osavõtutasu teises liigas kolmanda liiga omast pea kaks korda suurem. Lisaks on ka mänge rohkem ning vahemaad kaugemad. Sel hooajal tuleb Jõgeva meestel sõita korra ka Hiiumaale ja Saaremaale. “Jõgeva linnavalitsus toetab meid rahaliselt sel korral päris hästi. Kui me poleks seda toetust saanud, oleksime pidanud teises liigas mängimisest loobuma,” tõdes treener. Praegu on  käimas ka sponsorite otsingud, kuid sellest ei soovinud Orlov veel täpsemalt rääkida. “Vähemalt lootma peab,” nentis ta. 

Teises liigas mängivad võistkonnad

Rummu Dünamo

Tartu SK 10 II

Kärdla LM

FC Tarvastu

Sörve JK

Türi Granvik JK

Jõgeva SK Noorus 96

Tartu JK Welco Elekter

Pärnu FC Metropool

Keila JK

JK Luunja

Viljandi JK Tulevik II

Tartu FC Santos

FC Nõmme United

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus