Noorus-96 kasvatas taas võiduarvet

Eesti jalgpallimeistrivõistluste teise liiga ida/põhjatsooni turniiril on Jõgeva SK Noorus-96 kahes viimases kohtumises saanud kaks 5:2 võitu. Turniiritabelis ollakse endiselt 11. kohal, kuid üheksas positsioon on nüüd vaid punkti kaugusel.

13. septembril kohtus Noorus-96 Kuusalus JK-ga Rada. Kui avaringis olid jõgevalased Kuusalule koduväljakul 2:5 kaotanud, siis võõrsil suudeti täpselt sama tulemusega võita. Heas hoos oli Mairo Tikerberi, kelle arvele läksid jõgevalaste kõik tabamused. Poolaja võitis Noorus-96 3:1 ning 70. minutiks juhiti juba 5:1. Kuigi seejärel sai Priit Jõeäär punase kaardi ning külalised jäid väljakul vähemusse, suutsid väljakuperemehed oma teise väravani jõuda alles mängu üleminutitel.

Möödunud laupäeval said jõgevalased avaringi kaotuse eest revanši ka Tallinna JK-lt Legion. Eelmise omavahelise kohtumise võitsid turniiritabelis viimasel kohal olevad Legioni pallurid 2:0 ning nüüdki kulges avapoolaeg neile edukamalt. Õnnestunult tegutses pealinlaste väravas Mark Artjuhhov, kes otse silma paistvale teravale päikesele vaatamata suutis tõrjuda või püüda peaaegu kõik jõgevalaste arvukad pealelöögid, sealhulgas ka 11 meetri karistuslöögi. Aktiivselt mängu alustanud Noorusel õnnestus avapoolajal pall väravasse saada vaid korra: 15. minutil avas Nikolai Roop ilusa pealöögiga skoori. Poolajavileks olid külalised aga juba 2:1 eduseisus, sest 18. minutil viigistas German Ussov vasturünnakust seisu ning 36. minutil realiseeris Jevgeni Skamnitski ka penalti. Teisel poolajal pääses jõgevalaste paremus siiski maksvusele ning Mairo Tikerberi ja Nikolai Roop lõid Legioni väravavõrku neli vastuseta jäänud palli. 59. minutil viigistas Tikerberi seisu ning kuus minutit hijlem viis ta kodumeeskonna taas juhtima. 75. minutil lõpetas Nooruse rünnaku Nikolai Roobi löök ning 88. minutil tegi Mairo Tiukerberi mängu lõppseisuks 5:2.

Kahes järgmises voorus kohtub Noorus-96 teise liiga tänavuste paremate meeskondadega. Sel pühapäeval minnakse võõrsil vastamisi tabelis liidripositsioonil oleva Paide Linnameeskonna duubelvõistkonnaga, 3. oktoobril kell 12 mängitakse aga Jõgeva aleviku staadionil turniiritabelis teisel kohal oleva Tartu JK-ga Welco.