Noorus-96 jõudis karikavõistlustel teise ringi

Jalgpalli Eesti karikavõistluste avaringimängus alistas Jõgeva SK Noorus-96 möödunud laupäeval Tallinna JK Jalgpallihaigla 9:1, kolme tabamusega oli resultatiivseim Raul Kivi.

Lõpptulemusele vaatamata osutas Eesti meistrivõistlustel neljanda liiga põhjatsooni paremikku kuuluv jalgpalliklubi jõgevalastele visa vastupanu.

Kuigi praktiliselt kogu Jõgeva aleviku staadionil toimunud mäng möödus külaliste väljakupoolel ning Eesti jalgpallikoondise fänne koondav meeskond pääses löögile vaid üksikutel vasturünnakutel, suutsid nad vähemalt esimese tunni jooksul oma mänguplaanist edukalt kinni pidada ning jõgevalaste pidevad rünnakuüritused nullida. Esimese 45 minuti jooksul õnnestus Noorusel vastaste kaitseliin ja väravavaht Madis Hallimäe üle mängida vaid korra, avapoolaja viimasel minutil, lendas Jalgpallihaigla väravasse Reio Praatsi poolt ligi 35 meetrilt teele saadetud pall.

Teise poolaja algul jätsid külalised kasutamata hea võimaluse seisu viigistamiseks, kui ei suutnud väravasse toimetada Jõgeva väravavahi Timo Limbergi ebakindlast tõrjest tagasi väljakule lennanud palli. 56. minutil suurendasid jõgevalased Andro Lepa algatatud ilusa kombinatsiooni järel, mille lõpetas Tauno Anvelti löök, oma eduseisu kaheväravaliseks, ning seejärel toimus ka lõplik murrang. Vaid kuue minuti jooksul lõid Tauno Anvelt, Andro Lepp ja Raul Kivi pealinlastele järjest neli väravat ning 69. minutiks juhtis Noorus-96 juba 6:0. Uuesti võtsid jõgevalased rünnakuhoo üles kümmekond minutit enne kohtumise lõpuvilet ja 83. minutiks saavutati Raul Kivi ja Rauno Pikveri väravatest kaheksaväravaline eduseis. Jalgpallihaiged meelt ei heitnud ning 89. minutil jõudsid nad auväravani, mille autoriks märgiti Kalju Ait. Eduseisu vähenemine jõgevalastele siiski ei sobinud ning esimesel üleminutil jõudis väravani ka kogu kohtumise jooksul aktiivselt tegutsenud Mario Tikerberi.

Kuigi mitmed karikavõistluste avaringikohtumised on veel pidamata, loositi teisipäeval jalgpalliliidus juba ka teise ringi paarid. Kuuekümne nelja konkurentsi jäänud meeskonna hulgas on kaks Jõgevamaa tiimi.

Jõgeva SK Noorus-96 kohtub koduväljakul Pärnu klubiga FC Metropool. Pärnakad alistasid avaringis Rapla JK Atli 6:2, meistrivõistlustel mängivad nad teise liiga lääne-lõunatsoonis, kus on poole hooaja järel neljateistkümnendal ehk viimasel kohal. Erinevalt sama liiga ida-põhjatsoonis viimasel kohal olevast Jõgeva meeskonnast, on Metropool tänavu siiski võidurõõmu maitsta saanud – kolmeteistkümnest kohtumisest on nad võitnud kaks.

Avaringis vaba olnud Tabivere RSK sai endale vastaseks Pirita JK Reliikvia. Eesti meistrivõistlustel tabiverelastest aste kõrgemal ehk kolmanda liiga läänetsoonis mängiv Reliikvia alistas karikavõistluste avaringis kindlalt 5:0 rahvaliigas palliva Tartu meeskonna FC Helios. Meistrivõistlustel on nad kaheteistkümne meeskonna konkurentsis hetkel neljandal kohal, meeskonna senise hooaja edukaim väravakütt on põltsamaalane Vallo Goroško.