Noorus 96 alustas liigahooaega kaotusega

Möödunud pühapäeval pandi pall mängu Eesti meistrivõistluste kolmanda liiga kohtumises Põlva FC Lootos ning Jõgeva SK Noorus 96 vahelises mängus, mis oli alanud hooaja esimene mäng mõlemale meeskonnale. Jõgevlastel tuli selles vastu võtta kaotus.

Mäng toimus Põlva Lootospargis kunstmurul küllaltki sombuse ning uduse ilmaga. Jõgeva meeskonna eest jooksid platsile Timo Limberg, Keio Kanna, Rainer Võsaste, Eigo Loorius, Aarne Sulg, Taavi Veersalu, Eduard Lehtmets, Jaanus Allas, kapten Mihkel Kukk, Rainer Onopa ning Mario Tikerberi. Vahetusmeeste pingil istusid Alari Kütt, Johannes Allingu, Madis Evert ning treener Igor Orlov.

Kohtumine algas jõgevlastele katastroofiliselt: esimese kümne minuti jooksul tuli pall oma väravavõrgust välja noppida tervelt kahel korral. Pärast algusminutite ehmatust mäng küll võrdsustus, kuid Nooruse valesööt keskväljakul võimaldas Põlva meeskonnal algatada kiirrünnakut ning teha juba esimesel pooltunnil seisuks 3:0. Pärast seda Noorus 96 kogus end. Veel esimesel poolajal suudeti lüüa tagasi kaks väravat ning minna vaheajale vaid ühepunktilises kaotusseisus. Mõlema värava autoriks oli kiire ründaja Mario Tikerberi, kes lisas oma saldosse värava ka järgmisel päeval noorteliigas Tallinna Levadia vastu.

Teisel poolajal otsis väravavahi välja vahetanud Jõgeva meeskond kangesti viigiväravat ning võõrustajad üritasid pingsalt eduseisu suurendada. Õnn soosis siiski külalisi, kui pealöögi saatis väravasse Keio Kanna. Järgnes mõlema meeskonna poolt võrdne ning võitu otsiv karm mäng, kus kohtunik pidi jagama ka hoiatuskaarte. Ning siis see juhtus — keskväljalt võttis palli Põlva ründaja, “purjetas” sellega umbes 25 meetri kaugusele jõgevlaste väravast ning saatis ilusa kaarpalli varuväravavahi Allingu selja taha.

Mängida oli jäänud umbes kümme minutit ning Jõgeva meeskond ei olnud veel alla andnud, kuid kahjuks õnnestus Lootosel välja meelitada viga umbes 20 meetri kaugusel Allingu väravast, millesse karistuslöök ka edukalt toimetati. Sombuses Lootospargis peetud mängu lõppseisuks kujunes 5:3 koduvõistkonna kasuks.

Liigatabelis asetseb SK Noorus 96 pärast kaotust üheksandal kohal. Kolmanda liiga mängud jätkuvad juba järgmisel nädalal, kui SK Noorus 96 kohtub Lootospargis FC Elva II võistkonnaga, kes kaotas oma esimese mängu 3:0 ning on hetkel viimasel kohal.