Noorus-96 alustab laupäeval uut hooaega

Möödunud aastal Eesti jalgpallimeistrivõistluste teise liiga turniiril pikalt esikolmikus olnud, kuid lõpuks seitsmenda koha saanud Jõgeva SK Noorus-96 alustab laupäeval Maardus uut hooaega. Noorus-96 duubelmeeskonnana debüteerib neljandas liigas Vaimastvere SK Illi, klubi järelkasvumeeskond, mis ühendab paremaid Jõgeva ja Põltsamaa noori jalgpallureid, pallib U19 vanuseklassi Eliitliigas.


Tegelikult pidid jõgevalased hooaega alustama juba möödunud laupäeval, kuid esimese vooru kohtumine Põhja-Tallinna JK-ga Volta tuli lume tõttu Vaimastvere Arenal juulikuusse lükata.

“Pool väljakust on puhas ja pool on lume all,” ütles Jõgeva SK Noorus-96 treener Igor Orlov pühapäeval. “Lumest vaba on see väljakupool, mida me talvel korra puhastasime. Sinna sadanud uus lumi sulas vahepeal soojade ilmadega ära, teise poole lumevabaks saamisega läheb aga aega.”

Igor Orlovi sõnul läheks kunstmuruväljaku pidev lumevabana hoidmine väikeklubile liiga kulukaks ning selleks on vaja eritehnikat. “Spetsialistide sõnul on talvel kaks varianti – kas puhastad kunstmuruga kaetud jalgpalliväljakut pidevalt või ei puutu seda üldse,” ütles ta. “Suurtel klubidel on treeningud hommikust õhtuni ning nad tulevad rahaliselt välja, meil on vaid üks treening päevas ja seetõttu pole seda mõtet teha.”

Eelmiseks hooajaks valmistudes said jõgevalased tänu lumevaesele talvele Vaimastveres treenima hakata juba üsna varakult ning see kajastus ka hooaja esimeste mängude tulemustes, tänavu tuli muuhulgas ära jätta ka märtsikuusse planeeritud klubi karikaturniir.

“Ettevalmistus uueks hooajaks jäi eelmisega võrreldes hilja peale,” lausus treener. “Oleme harjutanud võimlas, samuti pidanud mõned sõpruskohtumised Rakveres ja Viljandis. Möödunud nädalal saime hakata treenima ka Vaimastvere Arena ühel väljakupoolel. Loodame, et läheme vormi meistrivõistluste edenedes ja sihime ikkagi kohta tabeli esimeses pooles,” lisas ta.

Laupäeval mängib Noorus-96 Maardus sealse Linnameeskonna II võistkonnaga, kes alustas meistrivõistlusi 1:3 kaotusega mullu veel Meistriliigas mänginud, kuid selleks hooajaks rahaliste raskuste tõttu kolm astet madalamale kolinud Sillamäe Kalevile. Esimene kodumäng on jõgevalastel  nüüd planeeritud 7. aprillile, kui kell 14 minnakse Vaimastveres vastamisi Tartu JK Welco II tiimiga.

Klubi esindusmeeskonna koosseisu kuuluvad eelmistest hooaegadest tuttavad mängijad, ainsa uustulnukana on registreeritud väravavaht, varem Imavere SK värvides mänginud põltsamaalane Pelle Päivil. “Väravavahtidest on kirjas ka Rainer Kalde ja Timo Limberg, igaüks neist kolmest võib olla klubi esiväravavaht,” lausus Igor Orlov. “Kõik sõltub sellest, kui palju keegi töö kõrvalt mängida saab.”

  1. aprillil alustab meistrivõistluste neljandas liigas oma debüüthooaega Noorus-96 duubelmeeskond Vaimastvere SK Illi. Seitsme meeskonna vahel peetaval kolmeringilisel turniiril kaasa tegeva Illi koosseisu kuuluvad nii Jõgeva jalgpalli tulevikulootused kui ka veteranmängijad.

“Noored saavad neljandas liigas mängides harjuda meeste mänguga, samuti saavad mängimisvõimaluse need kohalikud jalgpallurid, kes esindusmeeskonda ei mahu,” ütles Orlov. “Illi mängijatel on võimalik hooaja jooksul kaasa teha ka Noorus-96 ridades, samuti saavad esindusmeeskonna mängijad käia neid aitamas.”

Uue ja huvitava väljakutse pakub Jõgevamaa noortele jalgpalluritele ka järgmisel nädalal alustav U19 vanuseklassi Eesti meistrivõistluste Eliitliiga turniir. Viimastel hooaegadel üsna väikseks kuivanud turniir (eelmisel aastal tegi kaasa vaid neli meeskonda) on läbinud uuenduskuuri ning tänavu konkureerivad kaheringilisel turniiril meistritiitlile üheksa klubi järelkasvumeeskonnad.

Viieaastase vaheaja järel on U19 vanuseklassi turniiriks jõud ühendanud Jõgeva SK Noorus-96 ja Põltsamaa JK Sport. 2013. aastal kuue meeskonna konkurentsis neljanda koha saanud Põltsamaa/Jõgeva LM eest mängisid teiste hulgas ka tänased maakonna esindusmeeskonna liikmed Jürgen Hiljurand, Mikk Kesküla, Andro Lepp, Kevin Liblik, Margo Parkala, Targo Parkala, Riigo Paumets ja Kaarel Põldma.

Treenerite Igor Orlovi ja Silvar Luha juhendamisel jooksevad tänavu Jõgeva SK Noorus-96/Põltsamaa Sport nime kandva meeskonna värvides väljakule mitmed eelmistel hooaegadel nooremates vanuseklassides edukalt mänginud pallurid. Hooaja algul on võistkonda registreeritud 13 Jõgeva ja 13 Põltsamaa mängijat. Maakonnakeskuse jalgpalluritest kuuluvad teiste seas tiimi Daniel Aganitš, Lauri-Robert Indus, Karl Lani ja Marcus Mardimäe, põltsamaalastest Markus Orav, Germo Ottender, Sander Pomjalov ja Sander Tõnissoo.

Jõgevamaa noortemeeskonna vastasteks on Eliitliigas FCI Tallinn, Tartu FC Helios, Nõmme United, Tallinna FC Levadia, Tallinna JK Augur, JK Narva Trans, FC Elva ja Tartu JK Tammeka. Esimese vooru mängus kohtutakse 3. aprillil võõrsil Levadiaga, esimene kodumäng peetakse 11. aprillil Vaimastvere Arenal Nõmmega. Igor Orlovi sõnul on vähemalt kolm suvist kodumängu planeeritud ka Põltsamaa staadionile.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus