Noorteühenduste liit aitab kodanikuosalust õpetada

Eesti Noorteühenduste Liit (ENL) on loonud kodulehe, mis abistab nii õpetajaid, noorsootöötajaid, laagrijuhte kui ka teisi noortega tegelevaid organisatsioone ja isikuid kodanikuosaluse õpetamisel, teatas ühenduse kommunikatsioonijuht.


Kodulehel http://osale.enl.ee leiab ENLi poolt väljatöötatud infomaterjalid ja simulatsioonid, erinevaid õppemeetodeid õpetajatele ning interaktiivse osalusmetroo kaardi, mille iga peatus tähistab konkreetset osaluse vormi, mille kohta kaart pakub ka lühidalt kõige olulisema info.
Osaluskooli lehel on kokku 17 erinevat meetodit osaluse õpetamiseks, mida saab kasutada koolitundides või nooteüritustel ja laagrites. Ühtlasi on veebis üleval materjalid osalussimulatsioonide läbiviimiseks. ENL on kahe viimase aasta jooksul korraldanud edukaid simulatsioone kokku 20 koolis üle Eesti.
Osalussimulatsioon on ENLi Osalusmetroo projekti raames väljatöötatud mäng, mille eesmärgiks on õpetada noortele demokraatia ja kodanikuosaluse toimimist kohalikul tasandil. 1,5-2 tundi kestev mäng sobib kasutamiseks koolikeskkonnas, laagrites, koolitustel, noortekeskuses või noorteüritustel, kus on kohal sobiv arv osalejaid ja julge mängujuht.
Osaluse teemaga on ENL tegelenud alates 2007. aastast alates. Projektiga soovib ENL julgustada noori ühiskondlikel teemadel sõna võtma ja kaasa rääkima, et arendada neis eestvedamise ja juhtimise oskusi ning panna noorte hääl ühiskonnas rohkem kõlama.
Eesti Noorteühenduste Liit (ENL) on katusorganisatsioon, mis ühendab 50  Eestis tegutsevat noorteühendust. ENLi peamisteks eesmärkideks on pakkuda noorteühendustele eestkostet, kujundada noori toetavat ühiskondlikku arvamust ja seadusandlikku keskkonda.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus