Noorteseminar Itaalias

Toimunud seminar oli jätkuks eelmise aasta augustis Rootsis Kristinehamnis läbi viidud samalaadsele üritusele, kus samuti olid peateemaks noorteorganisatsioonid ühiskondlik-poliitilises elus.

Viie päeva jooksul toimusid mitmed seminarid teemadel, kuidas noori rohkem nii kohalikku kui üleriigilisse poliitilisse ellu kaasata. Üheskoos tõdeti, et poliitika ja noored võõranduvad üksteisest üha enam ning anti ideid, kuidas seda protsessi muuta.

Peale eestlaste võtsid seminarist osa veel Küprose, Itaalia, Poola, Rootsi ja Ungari noored ning Prantsuse linna Nandy noortenõukogu ja ?oti Noorteparlamendi liikmed. Kõik osalejad said kogemusi vahetada ning oma mõtteid avaldada. Tugevnesid sidemed eri maade noorte ja nende organisatsioonide vahel.

Lisaks seminaril osalemisele oli 42 noorel koos kohalikega aega ringi sõita ning imetleda imekaunist Lõuna-Itaaliat 35-kraadises kuumuses. Külastati kuulsat Matera linna ning selle kindlust, puhati Vahemere pärli Marratea rannas. Viimasel päeval viibiti Rooma kesklinnas Colosseumi ümbruses. Järgmisel aastal loodame kõik kohtuda Ungaris.

KÄTLIN SOONE
Põltsamaa noorsoonõukogust

blog comments powered by Disqus