Noortelt noortele kontsert köitis publikut

 

Jõgevamaa noorte aasta suursündmus, kontsert  “Noortelt noortele” on juba kümnel aastal pakkunud kohalikele noortebändidele võimalust esinedes oma loomingut tutvustada. Jõgeva linna sünnipäeva raames toimunud kontserdi peaesinejaks oli sel aastal Põhja-Tallinn.

Sel aastal said noored astuda üles tõeliselt suurel vabaõhulaval, mis oli ainulaadne ja paljude esinejate jaoks ka esmakordne kogemus. See on päris meie oma üritus ja traditsioon,” kinnitas Jõgeva linna noorsootöö peaspetsialist Nele Graverson.

Näiteks tuli seekord meeldiva üllatusena, et noortebändid Akustilised vennad, Valideerimata, Ropka, Utoopia ja Slaff avaldasid ise soovi esineda.

Lisaks kutsusid noored esinema veel Gravity, The Seventh Day, Mr. Timi ja Paksu Matu. Gravity noormeestel oli siiras rõõm Jõgeval tagasi olla, sest esimest korda astusid nad samal kontserdil üles täpselt aasta tagasi.

Iga-aastane kohtumispaik

Peole oli kogunenud väga kirju seltskond, alates pisikestest näpuviskajatest lava ees kuni täiskasvanuteni välja. Väikesed hüplevad fännid kindlustasid endale lavaesised kohad juba esimeste artistide proovi ajal. Tõelisi muusikanautlejad ja Põhja-Tallinna huvilisi tilkus kohale ka kontserdi vältel. Peagi tekkisid peoplatsile väikesed saarekesed, kus oli meeldiv oma sõprade seltskonnas head muusikat nautida ning vanu tuttavaid ja koolikaaslasi kohata – noortepidu ongi iga-aastane kokkusaamise koht.

Kohalikud noored muusikud ei jäänud Põhja-Tallinnale sugugi alla. Jõgeva noorte räpparite raskekahurvägi oskab oma fänne hullutada. Kui teile meeldib stuff, siis tulge lava ette,” hüüdis lavalt Utoopia. Teistkordne üleskutse olnuks tarbetu, sest lavaesist täitis juba kätemeri. Järgmine biit,” kostis lavalt rahulolev reaktsioon.

Kuulajatel ei lastud enam hetkekski igavust tunda. Noored muusikud tundsid ennast tõeliste hip-hopi-artistidena ning nautisid seda, mida tegid.

Tänan elu, et oled hoolinud minust!” ja Olen kodukandi räppar ja see on niivõrd ilus!” võtsid Mr. Tim ja Paks Matu kõigi noorte räpparite muusikakire kokku.

Plaanipäraselt, isegi viis minutit graafikust ees, astus lavale kauaoodatud Põhja-Tallinn. Bändi artistid tunnistasid, et nad pole  varem Jõgeval esinenud. See oli nende jaoks uudne kogemus. Järgnes lugu Tere tulemast”. Noormehed selgitasid, et nad isegi ei teadnud, kuhu täpselt tulla, ning eksisid teel siia ja isegi linnas olles ära. Nad tahtsid minna sööma, aga ei leidnud ühtegi söögikohta. Lõpuks märgati ühte pubi, ent selgus, et kõik kohad olid juba reserveeritud. Ei jäänudki artistidel muud üle kui pista nahka elu päästvad burksid”.

Kontserdiplatsil sõitsid ringi ka kaks jalgrattapolitseinikku. Nele Graversoni sõnul on see suurepärane kingitus — olla Jõgeval noorsoopolitseinik. Me oleme suutnud viia noortepeod nii kaugele, et seal enam korrarikkumisi ei ole,” oli Nele rahulolev.

Unistused teoks

Noortelt noortele ürituse planeerimist alustati juba sügisel. Kaalusime ja mõtlesime läbi erinevad variandid, keda peaesinejaks kutsuda,” rääkis Nele. Noored otsustasid ühehäälselt, et tahavad Põhja-Tallinna, kuigi sel hetkel selleks reaalseid võimalusi ei olnud.

Veel aasta alguses oli ebatõenäoline, et vajalik summa kokku saadakse. Ilma eraisikutest annetajateta ei oleks olnud võimalik Eesti kõige kuumemat bändi Jõgevale kutsuda. Kohalikud toetajad Tõnis Soopalu, Raul Soopalu ja Eha Alt soovisid, et noored siiski saaksid Põhja-Tallinna esinemist nautida ning andsid selleks omapoolse panuse.

Leiti, et oma linna noori ja noorte initsiatiivil toimuvaid üritusi tuleb ikka toetada. Eriti veel sel juhul, kui noored saavad ka ise esineda.

Nele lisas, et ürituse üheks suuremaks toetajaks oli Imre Mihhailov. Imre on imeline inimene, temaga koostöö on väga sujuv,” ei olnud Nele kiitusega kitsi. Siinkohal soovime koos noortega tänada kõiki oma toetajaid ja teha neile suure kummarduse,” rõhutas ta.

Muusikasündmust toetasid KattoCenter, Biohouse OÜ, Kaldes OÜ, TAA Elekter, Juta ja Kaido, Jõgeva linn, Jõgeva vald, A. Tammel AS.

Tagasisidena on kinnitatud, et äsja toimunu oli siiani parim kontsert. Ent Nele sõnul on seda igal aastal öeldud. Ehk lähebki üritus aastatega järjest paremaks,” märkis Nele, kelle hinnangul on publikut tõesti igal aastal rohkem.

Seekord käis kontserti kuulamas üle 500 inimese.

i

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus