Noorteliigad alustavad

Lähipäevadel antakse avalöök tänavustele Eesti noorte jalgpallimeistrivõistlustele, mitmes vanuseklassis peavad oma avamängud ka Jõgevamaa paremad noortevõistkonnad.

Neidude U17 vanuseklassi Eesti meistrivõistlustel teeb tänavu kaasa kaksteist naiskonda. Varasematel hooaegadel Suure-Jaani United’iga ühisvõistkonna moodustanud Põltsamaa SK Motiiv osaleb tänavustel meistrivõistlustel oma naiskonnaga, mille liidriteks on omavanuste Eesti koondisse kuuluvad Mariana Kees, Kristiina Aria ja Chrystal King. Üheringilisel põhiturniiril on põltsamaalaste vastasteks Nõmme Kalju, Tartu Tammeka, Saku Sporting, FC Elva, FC Kuressaare, Raplamaa JK ning Tallinna klubid Kalev, Levadia, Legion, Flora ja Ajax.  13. aprillil Tallinnas peetavas esimese vooru kohtumises on Motiivi vastaseks FC Ajax, esimese kodumängu Põltsamaa Lille tänava staadionil peab treener Silver Nõmmiksaare juhendatav naiskond 27. aprillil.

Kristiina Aria ja Mariana Kees kuulusid Eesti neidude U17 koondisse ka sel nädalal Tallinnas peetud UEFA sõprusturniiril, kus teisipäeval alistati Läti 2:1. Eesti koondise võiduvärava lõi Kristiina Aria.

Kümne tiimi osavõtul peetaval noormeeste U16 vanuseklassi esiliigaturniiril on Jõgeva SK Noorus-96 vastasteks Kohtla-Järve JK Järve, Pärnu Vaprus, Tallinna FC Flora I, Tallinna Legion, Tallinna FC Levadia, Narva Trans, Tartu Tammeka, Nõmme United ning Keila JK. Kaheringilisel turniiril peavad treener Igor Orlovi juhendamisel harjutavad jõgevalased 18 kohtumist, esimene neist on kavas sel laupäeval, kui Tallinnas minnakse vastamisi FC Levadia noortemeeskonnaga. Esimese mäng koduväljakul toimub 14. mail, kui Jõgeva aleviku staadionil kohtutakse Pärnu Vaprusega.

Treener Silvar Luha juhendatavad Põltsamaa Spordi noortemeeskonnad on tänavu võistlustules kolmes vanuseklassis. Spordi U17 tiim teeb kaasa esiliigaturniiril, kus vastasteks on Tallinna, Tartu, Nõmme, Tõrva, Võru ja Viimsi meeskond. Täna õhtul kohtutakse võõrsil Tartu Santosega, Lille tänava staadionil mängitakse esimene mäng 14. mail, kui vastamisi ollakse Tallinna Infonetiga. Lisaks teevad põltsamaalased kaasa ka U13 ja U11 vanuseklasside turniiridel.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus