Noortele jalgpalluritele taas kindlad võidud

Möödunud kolmapäeval Suure-Jaanis mängitud neidude B-klassi Eesti meistrivõistluste viienda vooru kohtumises alistas Suure-Jaani United’i ja Põltsamaa SK Motiiv ühendvõistkond 6:0 FC Elva. Põltsamaalastest lõi Mariana Kees kaks ning Chrystal King ühe värava, Suure-Jaani tüdrukutest tegi aga Mari-Liis Lillemäe kübaratriki.

Tabeli tipus on kolm tiimi, kes senistes kohtumistes veel punkte kaotanud ei ole: nelja võidu ja 12 punktiga on liider Tallinna JK Legion, üheksa punktiga järgnevad ühe mängu vähem pidanud Suure-Jaani United/Põltsamaa ja Põlva FC Lootos.

Senises kolmes võidumängus kokku 30 väravat löönud Suure-Jaani ja Põltsamaa mängijad on ka liiga edukamate väravalööjate edetabeli tipus. Mari-Liis Lillemäe arvel on kokku 10 tabamust, Kristiina Aria on üheksa väravaga teine ning Mariana Kees seitsme väravaga neljas.

Turniiri ainult võitudega alustanud naiskondade omavahelises kohtumises oli ühendnaiskond eile õhtul Suure-Jaani staadionil vastamisi Tallinna JK-ga Legion. 10. juunil minnakse aga samas vastamisi tabelis neljandal kohal oleva Tallinna FC Flora esindusnaiskonnaga.

Noormeeste B2-vanuseklassi meistrivõistluste teise liiga turniiril kohtus Põltsamaa Sport 23. mail Ambla staadionil Paide Linnameeskonna Tapa võistkonnaga ning võitis 11:3. Tapa meeskonna esimesel minutil sündinud avaväravale vastasid põltsamaalased järjest üheteistkümne tabamusega ning alles mängu viimastel minutitel õnnestus väljakuperemeestel taas vahet vähendada. Sander Tõnissoo lõi neli ja Kristjan Heinmäe kolm väravat, üks tabamus läks Kelar Kuuse, Markus Orava, Siim Hendrik Saare ja Egon Hendriksoni arvele.

Tabeli tipus on kõik senised viis kohtumist võitnud Pärnu JK, ühe mängu enam pidanud Põltsamaa Spordil on teisena samuti 15 punkti. Järgnevad 12 punktiga Sillamäe Kalev ja Pakri SK Alexela. Laupäeval kell 11 kohtuvad põltsamaalased Lille tänava staadionil Paldiskis baseeruva Pakri meeskonnaga.