Noortel on muid muresid

Seadusemuudatus, mis lubaks alaealistel iseseisvalt psühhiaatri poole pöörduda, seisab EKRE vastuseisu taga. Põhjusel, et ehk hakkavad siis noored massiliselt sugu vahetama või rahusteid ja antidepressante võtma.


Ent tänapäeva noortel on palju suuremaid muresid, millele abi otsida. Paljude suhted perekonnas on nii halvad, et võimalus vaimse tervise probleemidele lahendusi leida kahaneb olematuks. Rääkimata sellest, et on vanemaid, kes ei pea depressiooni ega muid vaimse tervise probleeme millekski. Samas on tänapäeva noored igasuguse abi küsimisel palju teadlikumad ja avatumad, mis on tervema ja parema ühiskonna võti. Ainult nii saame kindlad olla, et edaspidigi julgetakse probleemidega psühhiaatri või psühholoogi poole pöörduda.
Me võitleme igal aastal aina kasvavate suitsiidikatsete ja perevägivalla juhtumitega. Ent paljud neist oleksid olemata, kui vaimsele tervisele pöörataks rohkem tähelepanu ja ühiskonna teadlikkus kasvaks. Ent see ei saa toimuda, kui poliitikud oma ebareaalseid käske ja keelde noorte kaudu realiseerivad.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus