Noortel akordionistidel läks Pärnu festivalil hästi

Möödunud nädalal, 28.- 31. oktoobrini peeti Pärnus 27. Akordionimuusika Festivali, mille raames toimus ka akordioniansamblite ja –orkestrite konkurss. Reedel läbi viidud konkursil pälvis lasteorkestrite seas teise koha kolme kooli muusikaõppureist kokku pandud kollektiiv, kus osales ka kolm Tabivere muusikakooli akordioniklassi õpilast.

Aastate eest Pärnu Akordionimuusika Päevana alustanud muusikasündmusest on kasvanud välja mitmepäevane rahvusvaheline festival. Tänavu  oli osalejaid Lätist, Leedust, Soomest ja Poolast.

Konkursil hindas zhürii  mitme vanuserühma ansambleid  ning eraldi laste  ja täiskasvanute orkestreid, kusjuures laste orkestris võisid ka õpetajad kaasa mängida.

Tabivere muusikakooli, täpsemalt H. Elleri nimelise Tartu Muusikakooli Tabivere filiaali  õpilastest kuulusid  10-liikmelisse koondorkestrisse  Tabivere Gümnaasiumi 8. klassis õppiv Rauno Koorts, 7. klassi noormees Artur Aunap ja 3. klassis õppiv Sander Jaaniste, nende akordioniõpetaja on Endel Jukk. Kolm orkestri liiget on Tartu Elleri-kooli kasvandikud ja neli Tartu Karlova Gümnaasiumist, nende hulgas kooli akordioniõpetaja Lehti Anja. Orkestrit dirigeeris Tambet Anja.

Lasteorkestreid astus konkursil  üles viis. Lisaks kõnealusele koondorkestrile oli konkursile tuldud Viljandist ja Narvast, aga ka Leedust Vilniusest ja Shiauliaist. Just Shiauliai lasteorkester  pälviski esikoha, teiseks tuli aga tartlaste ja Tabivere muusikaõppurite koondorkester. 

iii

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus