Noortekogusse kuuludes saad elu huvitavamaks muuta

Noori on mitmesuguseid. On selliseid, kes kurdavad, et elu on igav, on aga ka neid, kes valmis omalt poolt kaasa aitama, et elu huvitav oleks. Üks võimalus selleks on liituda maakonna noortekoguga.

Jõgevamaa Noortekogu on Jõgeva maavalitsuse juures tegutsev noorteühendus, mille eesmärk on kaitsta maakonna noorte huve ja õigusi ning edendada noorsootööd kohalikes omavalitsustes. Hetkel kuuluvad noortekogusse Põltsamaa, Palamuse ja Jõgeva koolide õpilased, kuid eesmärk on kaasata noori kõikidest omavalitsustest. Jõgevamaa Noortekogu aktiivne ja entusiastlik esimees on Laura Pint.

Tänavune aasta on Jõgevamaa Noortekogule alanud tegusalt. Nelja kuuga oleme jõudnud teha palju: oleme pidanud rohkesti koosolekuid, käinud loomade varjupaigas ja Riigikogus, võtnud osa Jõgeval toimunud jääpurikafestivalist ning osalenud Kristian Vaarpuu poolt Jõgeva aleviku avatud noortekeskuses korraldatud koolitusel. Selle käigus viidi meid kõigile üllatuseks loodusse, kus me pidime sooritama nii mõnegi kontimurdva meeskondliku ülesande. Koolitus õpetas meid paremini meeskonnatööd tegema, ent oli ka lihtsalt väga lõbus.

Viimane koosolek aprilli viimasel nädalavahetusel oli samuti vahva. Veetsime kaks mõnusat päeva Palamuse avatud noortekeskuses, kus tegime tõhusat tööd lausa kella üheteistkümneni õhtul. Arutlesime Jõgeva maavalitsuse noorsootöö peaspetsialisti Tiina Tegelmanniga noortekogu tegemiste ja arengusuundade üle ning planeerisime arengukava koostamist.

Hommikul külastas meid maavanem Viktor Svjatõšev, kellega arutasime noortekogu tuleviku ja võimaluste üle. Maavanem rääkis koostöövõimalustest Moldova noortega.

Kõige rohkem oleme sel aastal tegelnud südasuviste noortepäevade ettevalmistamisega. Need toimuvad 16.-18. juulini Kuremaa järve ääres Udu talus ning on mõeldud 14-19-aastastele, kes on huvitatud enda harimisest, uute kontaktide loomisest ning lõbusast ja arendavast ajaveetmisest. Noortepäevadel viiakse läbi mitu koolitust, mille viis teemat on valitud, tuginedes Jõgevamaa Noortekogu aastaloosungile “Vaade iseendasse’’. Meie selle aasta loosung on, nagu öeldud, “Vaade iseendasse” ning seda järgides püüame parendada oma tööd, kaasata efektiivsemalt oma liikmeid ja teha paremat koostööd. Seda kõike teeme selleks, et saaksime tulevikus paremini seista Jõgevamaa noorte huvide eest ning panna noorte hääl maakonnas kõlama.

Aktiivne noor, tule ja liitu meiega! Kirjuta meile aadressil jogevamaank@gmail.com või leia meid Facebook’ist!

i

MEERI RAHN, Jõgevamaa Noortekogu juhatuse liige

blog comments powered by Disqus