Noortekogu soovib olla vabatahtliku tegevuse korraldamisel eestvedajaks

Möödunud reedel Põltsamaa noorte- ja elukestva õppe keskuses Juventus teoks saanud koolitusel omandasid Jõgevamaa noortekogu liikmed ja teisedki asjahuvilised teadmisi ja kogemusi ka vabatahtliku tegevuse sagedasemaks ja mitmekülgsemaks korraldamiseks.

Koolitaja, Põltsamaa noorte ja elukestva õppe keskuse juhatuse liige Heidi Paabort märkis, et võimalused noorte vabatahtlikuks tegevuseks on võrdlemisi erinevad ja mitmekülgsed. “Vabatahtlik töö peaks olema ennekõike selline tegevus, kus oma teadmisi ja oskusi millegi või kellegi heaks rakendatakse ja positiivseid emotsioone vastu saadakse,” märkis ta. 

Rõõm ürituste korraldamisest

Paabort palus koolitusel osalejatel rääkida, kuidas on vabatatlikus töös seni kaasa löödud ja mida ise vastu saadud. Jõgevamaa noortekogu president, Jõgeva Gümnaasiumi 11. klassi õpilane Liina Tamm rääkis, et ta toimetab kooli ajalehte ja tegeleb fotograafiaga. Tema sõnul aitab selline tegevus tundma õppida meediamaailma, avardab silmaringi ning suurendab suhtlusringkonda.

“Minule on ennekõike rõõmu pakkunud mitmesuguste kooliürituste korraldamine,” rääkis sama kooli 12. klassi neiu, noortekogu juhatuse liige Annaliisa Jäme, kelle sõnul võimaldab vabatahtlik töö mitmeid värskeid ideid rakendada ja tulemata ei jää ka tänu.

Noortekogu praegune asepresident ja eelmine president Mikk Tutt ütles, et sai palju tegutsemisrõõmu ja omandas rohkesti kasulikku, korraldades Kirna õppekeskuses noortelaagrit, kus õpiti mitmeid eluks ja kaasinimeste abistamiseks vajalikke oskusi.

Staazikas noorsootöötaja Heidi Paabort toonitas, et noortekogu liikmed ja teisedki aktiivsed noored on kui “vedurid”, kes sobivad hästi eestvedajateks ka vabatahtliku tegevuse korraldamisel. 

Heategevuspäev vanemate inimeste aitamiseks

“Nende mõtteerksus ja tegutsemistahe aitavad ehk üle saada ka viimasel ajal tekkinud olukorrast, kus mitmed noored on noorsootöötajate arvates muutunud passiivsemaks ja ei viitsi ka siis midagi teha, kui neile ideid välja pakkuda,” tõdes ta.

“Hea, et Heidi Paabort meid koolitusele kutsus. Kuulsime siin palju huvitavat ja kasulikku.”

Jõgevamaa Noortekogul on ka juba tekkinud mõtteid vabatahtliku tegevuse läbiviimiseks. “Näiteks on plaanis korraldada heategevuspäev, kus pakutakse abi vanuritele. Miks ei võiks me näiteks olla eakatele inimestele toeks, kui nad  välja jalutama lähevad. Võiksime aidata ka neid, kes elavad Jõgeva sotsiaalkeskuses Elukaar  või on hooldusel või pikemaajalisel ravil Jõgeva haiglas,” ütles Liina Tamm.

“Vabatahtliku töö edendamisele on igati valmis kaasa aitama ka meie hea sõber ja nõuandja — Jõgeva maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna spetsialist Tiina Tegelmann,” lisas Tamm.

Heidi Paaborti kutsel viibisid koolitusel ka noorteelu eestvedajad Läänemaalt. 

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus