Noortekogu lõbus suvelõpp Saaremaal

27.-29. augustil kogunes sadakond aktiivset noort Saaremaale Tehumardi puhkekeskusse, et panna suvele uhke punkt. Sealhulgas esindas meie maakonda Jõgevamaa Noortekogu üheksaliikmeline meeskond, kes sai lõbusal seiklusmängul kolmanda koha.

27. august algas osalejatele varakult. Juba enne üheksat asuti Tartust Saaremaale teele. Pika sõidu järel jõuti pärastlõunal lõpuks kohale. Avamise järel algas lõbus osaluskogude olümpia. Iga meeskond pidi mitmeid puhkeala punkte läbides meeskonnatööd arendavate ülesannetega rinda pistma. Tuli ka vibu lasta, meeskond paadiga paarikaupa üle tiigi vedada, samal ajal kala püüda ja sõnu kehakeeles seletada, piltmõistatusi lahendada ja palju muud. Esimene õhtu jäi lühikeseks – oldi ju pikast sõidust ning elamusterohkest olümpiast väsinud ja poeti oma kämpingumajakestesse või telkidesse.

Teise päeva hommikul alustati töiselt koolitustega, teemadeks juhtimine, projektijuhtimine, meeskonnatöö, noortekogude arengukavad, avalikud suhted ning läbirääkimised. Kuus tundi kestnud koolitustelt sai palju uut ning huvitavat teada, mida meie noortekogu liikmed ka edasises töös kindlasti rakendada püüavad.

Töine õhtu kulmineerus aga vahva stiilipeoga. Nimelt olid kõik osalised end üles löönud 80ndate spordi- ja vuntsipeoks. Hoogne tants ja trall kestis varajaste hommikutundideni.

Hoolimata pikast pidutsemisest, suutsid noored endast ka viimasel päeval kõik anda, et töötada gruppidena välja lahendusi probleemidele, mis seotud noorte ja tööga. Selle arutelu tulemused peaksid peagi ka ENL koduleheküljele ilmuma. Pärast lõunasööki toimus veel lühike autasustamise ja tiitlite väljakuulutamise tseremoonia. Jõgevamaa võitis osaluskogude olümpia kolmanda koha karika. Lisaks sellele anti meie meeskonna pealikule Mikk Tutile uhke tiitel Drama King.

Kokkuvõttes võib tõdeda, et noortekogulaste suvelõpp Saaremaal möödus asjalikult, töiselt ning lõbusalt. Kasulikke teadmisi omandanud, meeskonnatööd arendanud ning motivatsiooni saanud, asume sügisel uue hooga usinalt tegutsema.

i

ANNALIISA JÄME

blog comments powered by Disqus