Noortekeskuses räägitakse sõltuvustest

Teisipäeva, 13. novembri õhtul toimub Põltsamaa noortekeskuses kohtumisõhtu sõltuvuste teemadel. Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse terviseedenduse ja siseturvalisuse spetsialisti Maiu Veltbachi sõnul oli Põltsamaa terviseedendaja valmis üritust korraldama ning kohaliku vallavalitsuse sotsiaalosakond osutus kohtumisõhtu läbiviimisel heaks partneriks.


Teemaõhtu eesmärk on sõltuvusse sattumise ennetamine ning juba sellega hädas olevate  lähikondsete toetamine. Spetsialisti sõnul on väga oluline just lähedaste tugi, et nad jaksaksid selle probleemiga toime tulla ise sõltuvuse küüsi langemata.

Tehakse juttu sellestki, et märgataks varakult neid, kellel sõltuvusprobleem tekkimas. Kohtumisõhtul on esiplaanil alkoholiprobleem. Eriti oluline on märgata noori, sest alles esimesi samme sõltuvuse suunas liikuval noorel inimesel võib välja kujuneda harjumus. Kohtumisõhtul räägib pereterapeut Pille Kütt, kuhu inimesed saaksid oma murega pöörduda ja kust võiks abi saada. Põltsamaa noortekeskuses toimuvale kohtumisõhtule oodatakse kõiki, kellel on selline probleem perekonnas, tutvusringkonnas, suguvõsas ning kes lahendamisel abi vajavad.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus