Noortekeskus aitab vabatahtlikult

Jõgeva Avatud Noortekeskuse noored veetsid neli päeva vabatahtlikena erinevates Jõgevamaa paikades heakorratöid tehes, teisipäeval töötasid noored lastekodus Metsatareke.

Esmaspäeval alanud ja neljapäeval lõppev vabatahtliku töö nädal pakub ürituse korraldaja, Jõgeva linna noorsootöö peaspetsialisti Kaire Sakjase sõnul noortele võimaluse omandada töökogemust ja -harjumust, arendab koostöövõimet ning annab võimaluse aktiivselt vaba aega veeta.

Küsimusele kui motiveeritud on tänapäeva noored vabatahtlikuna töötama, vastas noortekeskuse noortejuht Žanna Ivanova, et alguses minnakse küll entusiastlikult kõik koos tööle, kuid pikapeale väsivad või tüdinevad mitmed ära. “Kuid need, kes jäävad, teevad tööd rõõmuga.” 

Jõukohast tööd jätkub

Kuigi omavahel kutsutakse üritust malevaks, pole tegu siiski päris malevaga. Tööd tehakse küll, kuid mitte rohkem kui neli tundi päevas ja sedagi mitte järjest. Päev kestab harilikult hommikul üheksast kuni õhtul kella viieni, kuid sinna sekka kuuluvad ka puhke- ja toidupausid. Ka õhtune meelelahutuslik programm on sarnaselt malevale olemas, kuid lapsed saavad siiski igal õhtul koju magama ja hommikul viiakse nad bussiga juba uude kohta. Noored töölised on vanuses 9- 16 ja vastavalt vanusele jaotatakse ka töid jõukohaselt

Esimesel päeval külastati Udu turismitalu Palamuse lähedal, kus koristati õuelt oksi, korjati prügi ning suuremad poisid ka kaevasid pisut. Laste lemmiktööks kujunes värvimine.

Teisipäeval käisid noortekeskuse aktiivsed noored abis Siimusti lastekodus Metsatareke. Riisuti, rohiti, küüriti ning hoolitseti küülikute eest, kes suveks lastekodule hoida antud.

Suvise aja tõttu oli lastekodusse jäänud küll vaid viis hoolealust, kuid Metsatarekese kasvataja Piret Avi lootis, et külla tulnud noored saavad vähemalt mingigi aimduse, milline see elu neil seal on. Suvel on suurem osa lapsi tugiperedes ja laagrites, kuid muul ajal on Metsatarekeses 32 hoolealust, kellest noorim tähistas äsja oma esimest sünnipäeva ning vanim käib juba ülikoolis.

Jõgeva avatud noortekeskus ja Siimusti lastekodu saidki kokku Kaire Sakjase kaudu, kes oli varem Metsatarekesega kokku puutunud Teeme Ära raames. Tema sõnul taheti noortekeskuse lastele pakkuda võimalust koos midagi huvitavat ja kasulikku teha ning seda just Jõgevamaa piires. Lastekodu tundus sobilik koht. Kolmapäeval külastatakse veel Elistvere loomaparki ja “malev” lõpeb neljapäeval töö ja tralliga Vudila mängumaal.

i

KARL SAKRITS

blog comments powered by Disqus