Noortejuhid võtsid mõõtu

Korraldajate kinnitusel oli ettevõtmise eesmärk suurendada noorsootöötajate ametialast kindlustunnet ja valmisolekut ning parandada seeläbi nende teadmisi ja oskusi.

Ametivõistluse projektijuhi Urmo Reitavi sõnul soovisid mõõduvõtu korraldajad pöörata ühiskonna tähelepanu noorsootöötaja kutsele.

Tegemist oli esimese ametivõistlusega, kus võistlustulle astusid Reitavi kinnitusel viis kõige julgemat noorsootöötajat, kelleks osutusid Kristi Kruus Saue Noortekeskusest, Ene Pikner Tartu Laste- ja noortekeskusest, Monyka Tall Põlva Avatud Noortekeskusest, Egle Aas Viimsi Noortekeskusest ning Kose valla noorsootöötaja Angela Kilk.

Ametivõistlus neljas voorus

Ametivõistlus peeti teisipäeval Viljandis ja toimus neljas voorus. Kõigepealt pidid osalejad vastama kirjalikult paljudele noortevaldkonda puudutavatele küsimustele. Järgmine ülesanne seisnes ettekannete pidamises.

Projektijuhi kinnitusel hinnati neis eelkõige võistleja võimet kaasata sihtgruppi, samuti tema eneseväljendusoskust. 

Kolmandas voorus panid osalejad proovile oma loomingulised oskused ja päeva lõpuks vestlesid võistlejad ?üriiga, kuhu kuulusid Viljandi Kultuuriakadeemia esindaja Piret Eit, Viljandimaa Noortekeskuse juht Kalvi Kants, Viljandimaa noortekogu juht Priit Haidak, Eesti noorsootöö keskuse esindaja Ande Magus ja Lianne Ristikivi Eesti Noorsootöötajate Ühendusest.

Ametivõistluse võitjaks osutus Ene Pikner Tartust, kes lisaks auhinnakarikale pälvis ka reisifirma kinkekaardi.

Noor on 7- kuni 26-aastane isik

1999. aastal Riigikogus vastu võetud Noorsootöö seadus määratleb, et noorsootöö on noortele arendavaks tegevuseks tingimuste loomine, mis võimaldab neil oma vaba tahte alusel tegutseda väljaspool perekonda, õppekava ja tööd.

Noorsootöö seaduse alusel on noor 7- kuni 26-aastane isik.

Eesti Noorsootöötajate Ühendus on Eestis tegutsevaid noorsootöötajaid koondav mittetulunduslik organisatsioon. ENÜ tegevuse peamisteks ülesanneteks on arendada Eestis kohalikku, regionaalset ja riiklikku noorsootööd, korraldada liikmete ühistegevust (koolitused, seminarid, konverentsid) ning aidata kaasa noorte arengule. Ühendus teeb ettepanekuid regionaalset ja üleriigilist tähtsust omavate noorsootööalaste küsimuste osas haridusministeeriumile, Eesti Noorsootöö Keskusele ja noorsootöötajate katusorganisatsioonidele. Samuti arendab ühendus koostööd teiste ühingute, riiklike struktuuride, firmade ja üksikisikutega nii kodu- kui välismaal.

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus