Noorte tantsupeole pääsejad teada

Kui tänavusuvise noorte tantsupeo eelproovidel said meie maakonna kollektiivid enamasti kõvasti kiita, siis peo kodulehel avalikustatud peolepääsejate nimekirjad olid paljudele pettumuseks: 33 kandideerinud tantsu- ja võimlemisrühmast said osalemisvõimaluse vaid 17.

“Nii kesist peolepääsejate protsenti ma ühegi varasema peo ajast ei mäleta,” tunnistas maakonna rahvakultuurspetsialist ning laulu- ja tantsupeokuraator Pille Tutt. “Üheks põhjuseks, miks nii palju meie tantsijaid-võimlejaid n-ö joone taha jäi, on kindlasti see, et tantsupidu peetakse seekord lauluväljakul ja sealne tantsuplats mahutab vähem rühmi kui Kalevi staadion. Teine põhjus on aga see, et suurematesse linnadesse on viimasel ajal loodud palju uusi laste ja noorte tantsurühmi. Et juhendajate tasustamiseks on seal paremad võimalused, saavad need rühmad harjutada kaks korda nädalas, meie rühmad aga vaid ühe korra. Nii tulebki tasemevahe sisse.”

Kui III-IV ja V-VI klasside ning neidude tantsurühmadel läks suhteliselt hästi, siis esimeste ja teiste-kolmandate klasside tantsurühmi, samuti õpetajate tantsurühmi ei pääsenud Jõgevamaalt peole üldse ning VII-IX klasside ja noorte segarühmi pääses vaid üks.

“Kõige halvem uudis ongi see, et neljast peole pürginud noorte segarühmast vaid üks platsile pääseb,” ütles Pille Tutt. “Eriti noormeestel, kes peole pääsemise lootuses segarühmadesse tulid, võib pärast sellist tagasilööki tantsuisu igaveseks ära minna.”

Nüüd jääb üle loota, et Jõgevamaa lauljatel paremini läheb. Kooride eelproovid ja kategooriasse laulmised on nüüdseks läbi ning kategooriad ja hinded teada. Otsust selle kohta, kes peole pääsevad, on oodata 27. maiks. Põltsamaa Ühisgümnaasiumi puhkpilliorkester ning Jõgeva muusikakooli kaks rahvapilliansamblit teavad aga juba, et nemad on kindlasti peole oodatud.

Pille Tuti sõnul on kõik taidlejad oodatud ka maakonna laulu- ja tantsupeole, mis leiab aset 21. mail Palal. Kes end sinna veel registreerinud pole, aga sooviksid seda teha, peaksid pöörduma Pille Tuti poole.

RIINA MÄGI 

Tantsupeole pääsevad:

Jõgeva ÜG III-IV kl segarühm Kandvarvas

Siimusti LAK III-IV kl tantsurühm

Põltsamaa ÜG III-IV kl segarühm Tantsujalg

Palamuse G V kl tantsurühm

Palamuse G VI kl tantsurühm

Lustivere PK V-VI kl segarühm

Jõgeva G V-VI kl segarühm

Pisisaare AK tantsurühm Päikesed

Pala kooli VII-IX kl tantsurühm Hüpparid

Jõgeva G noorte segarühm

Jõgeva ÜG neidude rühm Spice

Jõgevahe Pere neidude rühm

Jõgeva muusikakooli võimlejate rühm Pärlid

Tabivere muusikakooli võimlejate rühm

Adavere PK väikeste võimlemisrühm

Adavere PK suurte võimlemisrühm

Lustivere PK suurte võimlemisrühm

blog comments powered by Disqus