Noorte oma ball

Gümnasistide balli korraldamise idee pärineb kooli õpilasomavalitsuselt ning selle algatajad õpivad kümnendas ja üheteistkümnendas klassis. Esmakordselt tuli see jutuks sügisel, kui olid arutlusel käesoleva õppeaasta kooliüritused.

Mullu kevadel korraldati abiturientide «pulmi», ent see ei olnud nii atraktiivne ja kohale saabus küllalt vähe õpilasi peale «pulmaliste» endi. Tänavusedki abituriendid olid päri ideega korraldada pulmade asemel ball.

Esmalt oli idee, et pidulised võiksid olla ainult lõpuklassi õpilased, ent hiljem laienes osavõtjate ring kogu gümnaasiumiosale, et rahvast oleks rohkem ning ka majanduslikult oleks tasuvam.

Balli ettevalmistused algasid jaanuaris-veebruaris. Üks suurimaid ülesandeid oli muusika valik: kas elav või plaadimuusika. Kasutusele läks esimene variant. Pärast vaidlusi jõuti kompromissile, et kohale kutsutakse Püssirohukeldri «houseband» Jaskar. Ansambliga sai räägitud juba jaanuaris, et olla kindlad nende kohaletulekus.

Järgmisena otsustas korraldustoimkond, et õhtu juhiks võiks olla maakonnas tuntud Ivar Vinkmann, kes on viinud läbi varemgi mitmesuguseid põnevaid üritusi.

Balli avas oma tervitussõnavõtuga Palamuse kooli huvijuht ja balli perenaine Tiina Luige. Tervituseks lõid kõik omavahel kokku klaasikese, milles oli ?ampuse asemel Fanta.

Esimese vaheaja täitis õhtu juht huvitavate ja humoorikate uudistega maailmast. Vahepeal mängisime ka seltskonnamänge. Teisel vaheajal näitasid oma tantsuoskusi Jõgeva kultuurikeskuse kaks tantsutruppi Merleen Läänemägi juhendamisel. Kolmanda vaheaja silmailuks olid kutsutud külalised Tartust ? professionaalsed peotantsijad. Ballile tulnud noored olid nende tantsuoskusest vaimustatud ning külalised teenisid iga tantsu järel tugeva aplausi.

Balli üks oodatumaid hetki oli külalise saabumine, nagu iga balli puhul tavaks. “Külaliseks” osutus maitsev tort. Tants jätkus südaööni ja siis saigi ka tänavune gümnasistide ball läbi.

BIRGIT KASTEPÕLD</P>

blog comments powered by Disqus