Noorte kultuurikohvik lahutab meelt ja pakub tegevust

EELK Põltsamaa Niguliste koguduse noored on alates oktoobrikuust korraldanud juba kolm noorte kultuurikohvikut Treffpunkt. Koguduse noortejuhi, projektijuhi ja noorte kultuurikohviku eestvedaja Ulvi Uutari sõnul sai idee alguse sellest, kui nad möödunud suvel Põltsamaa kohvikupäevade ajal  Nikolause kohvikut pidasid.

Eeskuju võeti ka teistes kogudustes korraldatavatest samalaadsetest üritustest. Ulvi Uutari sõnul on tegemist projektipõhise ettevõtmisega. Iga kord on kohvikusse esinema kutsutud mõni muusik, ansambel, näitleja või mõne muu elukutse esindaja. Kohvikuga tahetakse pakkuda noortele võimalust teha lähemalt tutvust heli-, sõna, näite- või kokakunstimaailmaga. 

Et saada julgust ja inspiratsiooni

Ulvi Uutar loodab, et noored ammutavad kultuurikohviku külalisesinejatelt inspiratsiooni ning julgust ka ise kultuurivaldkondades tegutsema asuda. Esimesest kultuurikohvikust võtsid lisaks Põltsamaa noortele osa ka kristlikud noored Tallinna Jaani kogudusest ning tookord oli osalejaid 30. Järgmisse, novembris teoks saanud kultuurikohvikusse tuli paarkümmend noort.  Just siis olid paljud õppurid Tallinnas infomessil “Teeviit”.  Detsembris oli aga kohvikukülastajaid üle 40 ja siis olid Põltsamaal külas ka Pilistvere koguduse noored.

Kultuurikohviku juurde kuulub ka vaimulik osa. Tavaliselt külastatakse kirikut ja viiakse seal läbi Taize- palvus, mis kujutab endast meditatiivset lauludega palvust. 

Õpitakse valmistama sõbrapäeva kaarte

Viimase kultuurikohviku külaliseks oli teleseriaali “Naabriplika” näitleja Loore Martma, kes rääkis noorteprobleeme käsitlevast  lavastusest “Kolmteist”.

Eeloleval laupäeval, 25. jaauaril toimuva noortekohviku külalisteks on Lääne-Nigulast pärit noortebänd Reinaru Vennad, kes esitavad omaloodud laule ja räägivad, kuidas nad muusikutee leidsid. Reinaru Vennad on laiemale avalikkusele tuntuks saanud raadio Elmar kaudu.

Laupäeval saab Põltsamaa Käsitööseltsi juhi Anne Üti juhendamisel ka sõbrapäevakaarte teha ja muudki huvitavat ette võtta.

Kultuurikohvik korraldatakse Põltsamaa kiriklas kord kuus, enamasti laupäeviti. Ulvi Uutar lausus, et plaan, keda järgmisse kohvikusse esinema kutsuda, on küll olemas, kuid et tegemist on väga hõivatud inimestega, ei julge ta nimesid veel välja öelda, sest võib juhtuda, et plaane tuleb muuta. Põltsamaa noortekohvikut on praegu toetanud Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp ja kultuuriministeerium. Projektijuhi sõnul pole ta veel kindel, kas sügisel kultuurikohvikutega jätkata saab, praegune projekt kestab aga aprillikuuni.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus