Noorte kergejõustikus algab lootusrikas aasta

Rõõmustav on, et maakonna kergejõustiklased said mullu juurde 2 harjutus- ja võistluspaika.

Esiteks, Jõgeva Gümnaasiumi vana lasketiiru võib nüüd julgelt kergejõustikuhalliks nimetada, seal on nüüdisaegne rajakate ning lisaks sprindiradadele ka kaugushüppekast. Teiseks, Laiuse staadionile hankis SK Contra niipalju kummiplaatidest katet juurde, et parema puudumisel tuleb seda maakonna esindusstaadioniks lugeda.

Meie kergejõustiklaste esinumbriks oli mullugi Viljar Vallimäe (treener Ester Laumets), kes noormeeste A-klassis võitis kolm meistritiitlit (sisemeistrivõistluste 2000m, murdmaajooksu 2000m ja staadionil 3000m), lisaks tuli suvistelt meistrivõistlustelt hõbe 1500m jooksus. Rukkilillemängudelt tõi Viljar koju kuld- ja hõbemedali (vastavalt 3000m ja 1500m) ning murdmaajooksu karikavõistlustelt esikoha. Viljar kuulus Eesti koondisse noorte Balti maavõistlusel ja Euroopa noorte olümpiapäevadel.

Peale Viljari jõudis meie noorkergejõustiklastest ainsana Eesti meistrivõistlustel medalini teivashüppaja Cris Aare (treener Hendrik Lindepuu). Meistrivõistluste hõbemedalile lisaks võitis ta ka Rukkilillemängudel pronksmedali. Maakonna 16-aastaste teivashüpperekordi viis Cris 4.05-ni.

Kõige napimalt jäi medalitest ilma Eeri Vahtra (treener Elle Vahtra), kes oli neljas PB 2000m distantsil nii murdmaal kui staadionil. Väikese lohutusena oli Eerile võit sügisel murdmaajooksu karikavõistlustel.

Neljanda kohaga pidi leppima ka Priit Kelder (treener Hendrik Lindepuu) PB 300m jooksus, ent tema võistleb tänavu samas vanuseklassis ning loodetavasti toob seekord medali(d) koju. Rukkilillemängudel sai juunioride 200m jooksus hõbemedali Põltsamaa sprinter Elmo Krumm (treener Lea Vilms). Ja et lugu ei näiks soolise diskrimineerimisena, siis olgu ära toodud ka meie parim tütarlaps meistrivõistlustel – Kirsi Elisson (treenerid Hendrik Lindepuu ja Ester Laumets) oli B-klassi teivashüppes viies.