Noorsootöö nädal muudab Jõgevamaal noorsootöö interaktiivseks

Noortele ja noorsootöötajatele suunatud noorsootöö nädal keskendub sel aastal noorte tervisele. Selle raames korraldatakse Jõgevamaal mitmesuguseid terviseteemalisi üritusi, kuhu noori kaasatakse, et näidata tervislike eluviiside olulisust. Uusi sündmusi oodatakse registreerima 30. novembrini.


Noorsootöö nädal, mille eesmärk on juhtida tähelepanu nii vaimsele, sotsiaalsele kui ka füüsilisele tervisele, kestab 18.–30. novembrini ning selle teemaks on „Tervis. Minu heaolu“. Näiteks korraldatakse Raja noortetoa eestvedamisel töötuba „Tervislik toitumine“, kus valmistatakse smuutisid ja salateid ning räägitakse mitmekülgsest toitumisest.

Lisaks toimub Oskar Lutsu Palamuse gümnaasiumis üritus „Interaktiivne töötuba – noorsootöötaja 8 ametit“, mida korraldab Eesti Noorsootöötajate Kogu. Töötoa juhendaja Mari-Liis Küüsmaa sõnul on töötoa eesmärk tõsta karjääriteadlikkust noorsootöö valdkonnas ning tutvustada laiemale avalikkusele noorsootöötaja ametite mitmekülgsust.

„Töötoa raames tutvuvad noored kaheksa erineva noorsootöö ametiga. Näiteks saavad noored proovida avatud kooli huvijuhi, ringijuhi, huvikooli õpetaja, maleva rühmajuhi, noortelaagri kasvataja, rahvusvahelise noorsootöötaja ja mobiilse noorsootöötaja rolli. Läbi selle noored mõistavad, milliseid oskused, iseloomuomadused ja väärtused on valdkonnas olulised,” lisas Küüsmaa. Seejuures näitab töötuba ametite eripärasid ja konkreetseid tööülesandeid.

Jõgevamaal on noorsootöö nädala raames üritusi korraldatud ka varem. Eelmine aasta oli noorsootöö nädala teemaks „Noori inspireerides“, millega seoses said noored osaleda Jõgeva valla noortekeskuses noorte diskol ja Lohusuu vabaajakeskuse noortetoas jalgpallitrennis.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus