Noorkotkad ja kodutütred teenisid Kirnas erialamärke

Kirna õppekeskuses toimus  27. veebruarist 1. märtsini maakondlik noorkotkaste ja kodutütarde laager, selle edukad lõpetajad said erialamärgi.

Noorkotkaste ja kodutütarde liikumine on endiselt populaarne. Paljud soovijad ei saanudki laagrist osa võtta, sest rohkem noori poleks õppekeskusse mahtunud. Laagrist võttis osa 45 noormeest ja 51 tütarlast vanuses 8-18 eluaastat. Kolmepäevases laagris tegelesid poisid ja tüdrukud siiski erinevate ülesannetega.

Ehitati näidispunker

Noorkotkastele peeti loeng, kuidas lõhkekeha leidmisel sellega ümber käia. Esimesel päeva praktilisi ülesandeid poistele ei antudki. Järgmisel hommikul jaotati noormehed töörühmadesse. Osad hakkasid ehitama takistusrada, teised saadeti koos juhendajatega paari kilomeetri kaugusele metsa metsavennapunkrit ehitama. Auk selleks oli siiski eelnevalt kopaga valmis kaevatud.

Noorkotkaste juhi Kristian Vaarpuu sõnul jääb ehitis näidiseks. „Pidevalt seda kütma ei hakata ja iga päev ei kasutata, punker peaks paar-kolm aastat vastu pidama,” ütles ta.

Õppekeskuse hoone taha ehitatud takistusrada tuli kõigil laagrilistel viimasel päeval ka aja peale läbida. Takistusraja elementideks oli näiteks takistustega laudtee, ronimissein ja ka osaktraadiga ramp, mille alt võistlejatel läbi ronida tuli..

Kodutütred kuulasid esimesel laagripäeval loengut ravimtaimedest ja valmistasid looduslikest materjalidest kotikesi. Järgmisel hommikul tegid neiud läbi fotoorienteerumise ning õppematka Selli-Sillaotsa matkarajal.

Peeti omaloominguline lauluvõistlus

Teise päeva õhtul peeti laagris lauluvõistlus, kus esitada tuli kaks laulu: üks tuntud viisi ja oma sõnadega ning teine täiesti omaloominguline. Selle võistluse võitis Kamari rühm lauluga „Kamari kotkaste valss”, mis lauldi viisil „Ma tahaksin kodus olla”. Laulu sõnad valmisid rühma ühistööna. Teise koha saavutas Voore rühma laul „Ikka tuleb teha head”, millele  lõid  viisi ja sõnad Heveli Ivask ja Eve Koch. Need kaks laulu lähevad Jõgevamaad esindama vabariiklikule noorkotkaste ja kodutütarde lauluvõistlusele, mis toimub 25. aprillil.

Pühapäeval läbisid laagrilised aja peale poiste valmistatud takistusraja. Parim noormees oli Ako Säälik Torma rühmast, kes läbis raja viiekümne sekundiga. Tütarlastest oli kiireim Kadri Lauringson samuti Torma rühmast, kellel kulus selleks üks minut ja üks sekund. Selleks, et saada laagrist erialamärk, tuli osalejatel läbida ka test, milles õigeid vastuseid pidi olema vähemalt 75 protsenti. 45  poisist läbis testi edukalt 37 ja 48 tüdrukust sai piisavalt õigeid vastuseid kirja 32. Poisid teenisid välja pioneeri- ja tüdrukud keskkonnasõbra märgi. Kokku on noorkotkastel ja kodutütardel võimalik omandada üle viiekümne erialamärgi.

iii</font>

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus