Noorkabetajad Pinskis


Pinskis selgitati Euroopa noortemeistrid 100-ruuduses kabes. Osalesid 13 riigi noorkabetajad, nende hulgas 19 Eestist. Tänavustele Eesti noortemeistritele Triinu ja Merilii Jalale oli see ühtlasi esimeseks tiitlivõistluseks suurel laual, küll aga mängisid nad samas Valgevene linnas kolm kuud tagasi toimunud Euroopa noorte meistrivõistlustel 64-ruuduses kabes.

Võistluse korraldus ja võistlustingimused olid ka seekord küllalt head, meie kabetajad elasid nüüdisaegses Polesje ülikooli üliõpilaskodus. Neljas vanuseklassis selgitati kaheksa noortemeistrit, seda nii täispika ajakontrolliga kui ka välkkabes.

Täispika ajakontrolliga turniiridel jäid plusspoolele viis Eesti noorkabetajat:  Triinu Jalg lootustest, Maria Jõesoo (Nõmme KK) minikadettidest, Hendrik Tamm (Pärnumaa Spordiliit) juunioridest, Anneli Trees ja Andreas Tulva (mõlemad Lasnamäe MKK) kadettide vanuseklassis kogusid 10 punkti 18-st. Kolmele esimesele andis see 9., kahele järgnevale aga vastavalt 10. ja 11. koha. Igati hästi mängis ka Merilii Jalg, minikadettide konkurentsis oli ta 9 punktiga 12., viigistades ka meistriks tulnud venelanna Veera Gorbatsovaga.

Välkkabes kogusid 10 punkti 18-st neli Eesti noorkabetajat: Kris Taimre (Nõmme KK) lootustest, Andreas Tulva, Anneli Trees ja Maria Jõesoo, kohad vastavalt 10.,10.,12. ja 13. Triinu Jalg lõpetas 9 punkti ja 12. kohaga, kahes viimases partiis tuli tal leppida ajakaotusega. Merilii kogus 7 punkti, mis  andis 22. koha. Eesti Kabeliit tunnustas Triinu Jalga kui edukamat debütanti.

Oktoobris seisavad meie noormängijail ees noorte maailmameistrivõistlused 100-ruuduses kabes Tallinnas, enne aga võisteldakse Eesti noorte meistrivõistlustel 64-ruuduses kabes.

i

JÕGEVA KABEKLUBI

blog comments powered by Disqus