Noori võlureid oodatakse päkapikukooli

Talvevaheajal töötab Narva muuseumis jälle päkapikukool. See on seiklus koos lõbusate mängude, muinasjuttude ja ettevõtmistega, mis meeldivad nii lastele kui ka nende vanematele.

Päkapikukooli lõpetanud joovad teed, mis on keedetud lõkkel suures imekatlas, ning saavad igaüks ka ehtsa koolilõputunnistuse.

i

Narva muuseumi programmijuht Jelena Sohrannova rääkis, et muuseum pakub lastele välja kolm seiklusmarsruuti. Nendest võib valida välja ühe või ka kaks või käia kõigil kolmel.

Koolis pakutakse kolme seiklust või koolimarsruuti, nagu päkapikud räägivad. Lastel on võimalik valida üks, kaks või koguni kõik kolm retke.

i

Esimene retk viib päkapikkude maailma, kus tutvutakse mitmesuguste päkapikkude ja nende kommetega. Maiasmokkade töökojas õpitakse värvilise glasuuriga traditsioonilisi eesti piparkooke kaunistama. Neidsamu ilusaid kooke maitstakse koos päkapikkude teega.

i

Teine retk algab kamina ääres. Tule paistel jutustatud muinasjutt soojendab üles nii laste käed kui ka südamed. Õpitakse päkapikutansu ja tehakse üllatus. Põhjaõue lõkke ääres kostitavad päkapikud oma õpilasi imelise teega.

i

Kolmas retk kutsub lapsi tööle XVII sajandi käsitööliste töökodadesse Põhjaõues. Lapsed õpivad meisterdama savist mänguasju, päkapikud tuletavad meelde jõulukommet, kuidas salaja kingitusi teha. Päkapikuks pühitsemine toimub maagilise päkapikutule ääres.

i

Jelena Sohrannova sõnul viiakse programme läbi nii vene kui ka eesti keeles. Tegevusprogrammi võib kokkuleppel muuta, see kestab ühest kuni kolme tunnini, maksumus vastavalt kaks, neli või kuus eurot inimese kohta. Registreerumiseks  tuleb helistada telefonil 3599 230 või saata e-kiri aadressile info@narvamjuuseum.ee

SVETLANA ZAITSEVA

blog comments powered by Disqus