Noored valisid laulupeosupiks seljanka

<span>

Meie sellesuvine suurim rahvapidu – XI noorte laulu- ja tantsupidu “Maa ja ilm” erineb toitlustamise osas eelnevatest selle poolest, et seekord valisid laulupeosupi noored ise. Tänavu süüakse peol Põltsamaa Felixi seljankat.

Põltsamaa Felixi turundusdirektori Marek Viiloli sõnul on nende ettevõte kahel eelneval laulu- ja tantsupeol suurtoetajaks olnud, kuid siis valiti suppe lihtsalt ära arvata püüdes, milline supp peolistele kõige paremini maitseda võiks. Tänavu korraldas Felix laulupeosupi valimiseks suppide degusteerimise mitmetes Eestimaa koolides. Möödunud teisipäeval degusteerisid kolme erinevat suppi Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õpilased ja õpetajad, kellel oli võimalus poetada hääletuskasti sedel, kus kirjas nende eelistus.  

Seljanka “rebis” ette kohe alguses

Felixi tootegrupi juhi Aulike Miljandi sõnul olid nad käinud  suppe degusteerimiseks pakkumas Jõhvis, Rakveres, Pärnus ja teistes Eesti linnades. Koolinoortele pakuti võimalust valida välja supp, mis nende arvates kõige paremini laulupeosupiks sobib. Põltsamaa koolinoortele pakuti maitsta kolme erinevat suppi – lihapallisuppi, hernesuppi ja seljankat. Miljandi sõnul on seniste tulemuste põhjal kolme supi osas juhtimas seljanka. Tootegrupi juhi kinnitusel “rebis” seljanka ette juba esimesel degusteerimisel Viimsis.

Miljand ütles, et laulupeosupi väljavalimisega astutakse tänavuse koolinoorte laulu- ja tantsupeo ettevalmistamisel pikk samm edasi, sest oluline osa muust vajalikust eeltööst on selleks hetkeks juba tehtud. Felixi tootegrupi juhi sõnul tõid nad käesoleva aasta alguses välja uue koostise ja uue pakendiga supid ning kahtlemata aitab laulupeosupi valimine Felixi suppe laiemale avalikkusele paremini tutvustada.

Miljand usub, et Felix on suurtoetajaks ka järgmisel laulu- ja tantsupeol ning arvab, et võib-olla on siis põhjust valida laulupeosupiks mõni muu supp. Järgmine laulu- ja tantsupidu on n-ö suurte inimeste pidu ja  täiskasvanute maitse-eelistused võivad Felixi tootegrupi juhi hinnangul hoopis teistsugused olla. Esmane eesmärk ettevõttele  on eeloleval suurel peol supi valmistamisega hästi toime tulla. Kui Põltsamaa Felixist saab ka järgmise laulu- ja tantsupeo suurtoetaja, küllap siis langetatakse otsus, milline võiks olla järgmine laulupeosupp ning millisel meetodil see välja valitakse. 

Seljanka säilitas liidripositsiooni ka Põltsamaal

Pärides PÜG-i noortelt ja õpetajatelt, millist suppi nemad peol süüa eelistavad, tõusis ka Põltsamaa noorte seas vaieldamatuks liidriks seljanka. “Minule meeldib seljanka. Teisi suppe ma praegu ei proovinud, kuid usun, et ka teised eelistavad seljankat,” lausus 12. klassi õpilane Raina. “Seljanka on ikka päris hea supp. Mina valin selle laulupeosupiks,” kinnitas 11. klassi poiss Kevin. “Maitsen alles esimest suppi. Olen seljankat ennegi eelistanud ja minu valikuks on seljanka,” väitis õppesekretär Maris.

“Mina teisi suppe maitsma ei hakkagi. Jään alati hernesupile kindlaks. Olen andunud hernesupifänn. Minu pärast võiks igal pool alati hernesuppi pakkuda,” ütles oma eelistuse välja arvuti- ja matemaatikaõpetaja Janel.

Kooli huvijuht Sirje kinnitas omalt poolt, et noorte kindel eelistus suppide seas on ikkagi seljanka.

Eile kuulutati laulupeosupp välja peopaigas Tallinnas. Põltsamaa Felixi turundusdirektor Marek Viilol lausus, et nagu eeldada võis, osutus võitjaks seljanka. Selle poolt andis oma hääle 2148 suppi maitsnud noort, kokku osales laulupeo supi valimisel hääletajana üle 4200 noore. Kokku tuleb tänavu suvise noorte laulu- ja tantsupeo jaoks valmistada umbes 130 000 portsu suppi. Sellest kogusest umbes kolmandiku moodustab seljanka. Kindlasti saavad laulu- ja tantsupeo suppide menüüs lisaks seljankale olema veel rassolnik, hernesupp ja lihapallisupp. Marek Viiloli sõnul tuleb mõelda ka nendele peolistele, kelle eelistuseks on mõni muu supp. Viiloli sõnul alustatakse laulupeosupi tootmisega mais-juunis ja kohale peavad supid ehk täpsemalt supipõhjad jõudma veidi aega enne laulu- ja tantsupeo algust.

Marek Viilol lausus, et laulu- ja tantsupeo korraldajad olid meeldivalt üllatunud sellest, kuidas seekordne peosupp välja valiti. Samas loodab Viilol, et Põltsamaa Felix jätkab laulu- ja tantsupeo suurtoetajana ja et koostöö Eesti traditsiooniliste suurpidude korraldajate ning osalejatega jätkub.

XI noorte laulu- ja tantsupidu “Maa ja ilm” peetakse 1. – 3. juulini Tallinnas.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus