Noored tutvusid õppimisvõimalustega

Möödunud nädalal peeti Viljandi spordihoones järjekordne haridusmess, kuhu olid ennast tutvustama tulnud mitmed kesk-, kõrg- ja eriharidust pakkuvad õppeasutused üle Eesti. Jõgevamaad esindas sellel messil Põltsamaa Ametikool.

Spordihoones sagis juba esimese messipäeva alguses oodatust veelgi enam rahvast. Lisaks arvukate õppeasutuste sisustatud boksidele hoones sees püüdis pilku ja äratas huvi Viljandi ühendatud kutsekooli tehnikaväljapanek spordihoone hoovil.

Mitmed messi külastajad võrdlesid tänavust Viljandi haridusmessi koguni Teeviidaga. Lisaks õppimisvõimaluste tutvustamisele pakuti meelelahutust muusikaliste ja sportlike etteastete, moedemonstratsiooni ja mälumänguga.

Valik oli kirev

Suurem osa koolidest jagas infovoldikuid, oli ka kõrgkoole, kes püüdsid pilku range vormiriietusega. Rohkem uudistajaid tõmbasid ligi need, kelle juures sai midagi praktilist teha. Nii oli näiteks väga palju huvilisi Tartu Tervishoiu Kõrgkooli boksi juures, kuid kindlasti ei lähe kõik need, kes seal oma vererõhku mõõta lasksid, näiteks  radioloogiatehnikuks õppima.

Valik oli nii kirev, et need noored, kes tõemeeli messile uut kooli otsima olid tulnud, said väga palju uusi muljeid ja suure portsu infomaterjale kaasa. 

Tänavu tuli osta pilet

Messi korraldaja Tiit Kalmeti sõnul on Viljandi haridusmessil igal aastal olnud palju osavõtjaid ka naabermaakondadest ja nii oli see ka tänavu.

Vaatamata sellele, et esmakordselt pidi messi külastaja ostma 10 krooni maksva pileti. Korraldajate sõnul oli pilet vajalik selleks, et messile tuleksid ikka tõepoolest need, kes sel või järgmisel aastal koolivalikuga silmitsi seisavad, samuti välditi nii  väikeste laste asjatut ringisagimist. Viljandimaa lõpuklasside õpilastele olid kohalikud omavalitsused jaganud priipääsmeid.

Muljeid olid nõus jagama ka mõned messikülastajad.

Helena (16):

“Haridusmessid on mulle alati väga meeldinud. See aasta on minu jaoks aga eriti oluline, sest olen ise ka põhikooli lõpetamas ja sellepärast olin siin olles veel eriti hoolas ja hoidsin kogu aeg silmad lahti. Hirmus tore oli vaadata, kuidas igal koolil on omad esindajad. Sain ka nende koolide infolehed, mis mind eriti huvitavad. Kogu aeg tundsin, et ma ei teagi veel, kuhu edasi õppima minna, aga nüüd on peas juba palju erinevaid ideid. Minu arust on haridusmess väga õnnestunud üritus. Eriti neile, kellel seisab ees otsus, millega edasi tegeleda. Mulle väga meeldis!”

Siim (15):

“Inimesi on kohutavalt palju kohale tulnud. Mõned on tulnud koolidega tutvuma, teised lihtsalt selleks, et on tore siin sõpradega ringi liikuda ning uusi asju näha. Minu arust on üritus võimas. Isegi vabalava on, kui seda nii saab nimetada. Esineti küll. Ja isegi ürituse juht on, kes kogu aeg rahvaga suhtleb. Minu arust on tore, et selliseid üritusi korraldatakse, sest siis on noortel mingi ülevaade koolidest. Ise vist lähen kodulinnast kaugemale õppima, täpselt veel ei tea. Aga ehk leian haridusmessi teisel ehk viimasel päeval oma küsimustele vastuse.”

JAANIKA KRESSA

 

 

 

blog comments powered by Disqus