Noored raamatusõbrad kohtusid Ülle Lättega

Külalisele kujunes päev võrdlemisi pikaks ja tihedaks, sest lastega tuli kohtuda ja juttu ajada kahes koolis. Et Ülle Lätte juturaamatud rohkem väiksematele lugejatele mõeldud on, said Tabiveres temaga vestelda I-IV klassi õpilased. Maarja koolis, kus õpilasi tunduvalt vähem, tuli kirjanikuga kohtuma pea kogu koolipere ja seal tutvustas kirjanik ka oma mõlemat luulekogu.

Ürituse korraldajad otsustasid, et seekord lapsi küsimusi esitama ei õhutata, vaid lastakse neil pingevabalt kuulata, mis kirjanikul öelda on.

Ülle Lätte rääkiski oma lapsepõlvekodust, varajasest lugemis- ja kirjutamishuvist. Viieaastaselt oli tulevasel kirjanikul lugemisoskus käes ja huvi kirjutamise vastu nii suur, et ta kodus juba kuueselt ajakirja üritas ?välja anda?. Külaline kaasas üsna kerge vaevaga vestlusse ka oma publiku, esitades lastele küsimusi nende kodu, lemmikloomade ja lugemiseelistuste kohta.

Loomulikult oli lastel võimalik ka Ülle Lätte raamatute omanikuks saada ja kõik soovijad said sinna sisse ka tema autogrammi.

?Eriti südantsoojendav oli, et need lapsed raamatuta ei jäänud, kellel raha piisavalt kaasas polnud. Mõned kõige pisemad said raamatu lausa kalli eest kätte ja neile kirjutas kinkija sinna ka nimelise pühenduse,? rääkis Tabivere raamatukogu juhataja Anne Aunap.

?Minu põhimõte on, et raamat peab igal juhul soovijani jõudma, raha ei tohi olla takistuseks,? ütles kirjanik, kelle sulest on praeguseks ilmunud kolm lasteraamatut ja kaks luulekogu täiskasvanutele.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus