Noored näitasid, et hobist saab elukutse

Laupäeval näitasid kolm tuntud Eesti inimest noortele, et hobist võib edukalt saada elukutse. „Hobist elukutseni“ oli noorte endi kirjutatud projekt, mida Jõgeva vald toetas 500 euroga. Kokku toetas Jõgeva vald noorte loodud nelja projekti kuni 500 euro ulatuses.


Korraldaja Inara Ein nentis, et üritus näitab noortele, et tööpõld ei koosne ainult kutse- või ülikoolis õppimisest ja elu lõpuni kindla ameti peal töötamisest. „Võib minna ka nii, et pärast ülikooli selgub, et õpitu ei olegi päris minu ala. Aga siis võib olla mõni äge hobi, mida saaks tööks teha ja elatist teenida. Tahtsime näidata noortele, et nii on võimalik. Selleks ongi meil kolm esinejat, kes on nii teinud ja neil läheb edukalt,“ selgitas Ein.

Suur oli ka noorte huvi. „Neid, keda see teema kõnetas, oli palju,“ nentis ka korraldaja. Kolm tuntud inimest, foto- ja videograaf Ethél Eliis Krünberg, poetess Nete Tiitsaar ja muusik ning ühtlasi Jõgeva põhikooli muusikaõpetaja Brigita Murutar valiti samuti noorte endi soovide põhjal.

„Kokku kirjutasime umbes 20 tuntud inimesele,“ rääkis Inara Ein.

Kolm kõnelejat rääkisid nii oma elukutsest kui ka sellest, kuidas hobi enda kasuks tööle panna. Ühtlasi rõhutasid nad, et selleks, et hobist ka päriselt elukutse saaks, tuleb mõningaid ohvreid tuua. „Kõigest saab loomingut teha. Julge erineda, sa ei tea kunagi, kellele sa inspiratsiooni annad,“ julgustas poetess Nete Tiitsaar Jõgeva noori.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus