Noored muusikud Põltsamaa saadikutena Lätimaal

Ühtlasi esindasid noored muusikud koos kolme kaasas olnud õpetajatega ka kogu Põltsamaa linna, tutvustades neis paigus, kus käidi, ka oma linna ja muusikakooli.

Rohkesti ülesastumisi

Põltsamaa muusikakooli orkestritel, noortekooril, ansamblitel ja solistidel on viimasel ajal olnud rohkesti ülesastumisi. Ilma muusikakooli õpilaste esinemisteta ei möödu linnas ega ümbruskonnas naljalt ühtegi tähtsündmust. Kooli sümfoniettorkestri liikmetel on aga olnud eriti tihedad päevad, sest selle koosseisu kuuluvatel puhk- ja keelpillimängijatel on hulganisti esinemisi ja kontserdireise ka teistes koosseisudes. Juba see, et ühes muusikakoolis tegutseb sümfoniettorkester, on iseenesest huvitav ja eriline. Seepärast on orkestri senised esinemised ka väga oodatud olnud. Viimati astuti koos kooli noortekooriga publiku ette kultuurikeskuses vabariigi aastapäeva pidulikul õhtul.

Enne oma linna rahva ees esinemist oli sümfoniettorkester aga tagasi jõudnud Lätimaa kontserdireisilt. Noored pillimängijad koos oma dirigentide Hiie Taksi ja Urmas Mägi ning kontsertmeistri Taimi Gera?t?enkoga esinesid kontserdiga Kuldiga muusikakoolis ja Skrunda kultuurimajas.

Tõlgiks eestlasest kirikuõpetaja

Nii Kuldigas kui ka Skrundas andsid põltsamaalased 40-minutilise kontserdi, kus astusid üles nii sümfoniettorkester, solistid kui ka saksofoniansambel Urmas Mägi juhendamisel. Kontserdi eel andis Urmas Mägi väikese ülevaate Põltsamaa linnast ning muusikakoolist.

Kuldiga muusikakoolis tutvuti lähemalt ka koolieluga. Sealne kool avaldas soovi edaspidi Põltsamaa muusikakooliga tihedamaid sõprussidemeid arendama hakata. Meie õpilaste ansamblid ja orkestrid tundusid lätlastele eriliselt uudsetena mõjuvat. Taidlus iseenesest on aga Lätimaal väga tugeval järjel, eriti kooride tegevus.

Kuldigast Põltsamaa sõpruslinna, sadamalinna Skrundasse on 35 – 40 kilomeetrit. Et sealse muusikakooli saal oli esinemiseks liialt väike, anti kontsert kultuurimajas, kus õhtul oli lastele ka disko.

Tõlgiks oli põltsamaalastel sedakorda Skrunda eestlasest kirikuõpetaja Martin, sõbralik ja meeldiv inimene. Põltsamaa muusikakooli rahvas andis aga sealsele muusikakoolile üle küllakutse Põltsamaale kontserdireisile tulla.

Urmas Mägi lubas, et Põltsamaa muusikakooli sümfoniettorkester annab kevadepoole koos kooli noortekooriga veel ühe kontserdi. Nende möödunudaastane ühine ülesastumine salongiõhtul Lossi restoranis igatahes olevat kuulajatele väga meeldinud ja juba ongi huvi tuntud, et millal jälle midagi sellist tuleb. Järgmisel aastal tuleb aga orkestril ilmselt minna Euroopa Muusikakoolide Liidu kutsel Ungarisse Eestit esindama.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus