Noored mehed asusid ajateenistusse

See oli selle aasta viimane ja suurim ajateenistusse kutsumine. Jaanuaris pandi Jõgevamaalt püssi alla kümme ja juulis 30 noormeest, järgmine kaitseväkke kutsumine tuleb uue aasta aprillis. “Üle mitme aja tuli Jõgeva maakonnast ajateenistusse rohkem noormehi, kui seda plaan ette nägi. Kõik siinsed kutsealused valdavad eesti keelt ning enamikul on kesk- või kesk-eriharidus,” iseloomustas Kaitseressursside ameti Tartu osakonna peaspetsialist Enn Lõhmus sõduriteed alustanud Jõgevamaa noormehi.

“Minema peab, pealegi oli ette teada, et oktoobris. Pärast kooli lõpetamist sain paar kuud tööl olla, kuid oleks tahtnud kauem raha teenida. Arvan, et sõjaväes on kõige hullemad kolm esimest kuud, siis läheb kergemaks ning ega see kaheksa kuud sõdurivormi kanda olegi nii kohutavalt pikk aeg. Telefoni võtsin kaasa, et vahepeal koju ja sõpradele helistada. Kindlasti lubatakse meid koju puhkusele ning küllap ootab ka neiu mind ära,” lootis tänavu Põltsamaa Kodu- ja Põllutöökooli ehituseriala lõpetanud Mairo Leppik Adaverest. Sõjaväkke viivas bussis ootasid teda ees sõbrad – koguni kuus klassivenda Põltsamaa ametikoolist ja oma alevi poiss Urmas.

Kaitseressursside amet värbab sellel nädalal ajateenistusse 1158 kutsealust, kellest 460 võetakse Kuperjanovi üksik-jalaväepataljoni.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus