Noored maadlejad tegid tubli tulemuse

Laupäeval, 2. veebruaril toimusid Tartus Eesti kreeka-rooma maadluse õpilaste meistrivõistlused. Jõgeva raskejõustikuklubi RAMM noored maadlejad jõudsid medalikohtadele ja klubi saavutas üle paljude aastate head tulemused.


„Pole juba ammu selles vanusegrupis kahte medalit saanud,“ rääkis raskejõustikuklubi RAMM maadlustreener Aimur Säärits. „Seekord said kaks poissi pronksmedali ja üks sai viienda koha. Aga kõik olid võimelised jõudma ka ühe sammu võrra kaugemale,“ arvas treener.

Kaalukategoorias kuni 41 kg sai Aleksandr Grits ja kuni 57 kg Hans-Johhannes Kallis 3. koha. „Poolfinaalis olid Kallisel tublid võtted, kuid oma vea tõttu läks lõpuks selili, kui selle kohtumise oleks võitnud, oleks saanud finaali. Ka 3.-4. koha matš oli tal päris tasavägine. Hans-Johhannes oli punktidega taga, aga siis tegi oma võtte ära ja sai vastase selili panna,“ rääkis Säärits.

Võistkondi oli meistrivõistlustel kokku 24, võistlejaid 94. Jõgeva RAMM tuli klubide arvestuses kaheksandaks. „Esimese kolmandiku hulgas pole meie klubi ka väga ammu olnud.

Aleksandr Grits oli poolfinaalmatšis vastamisi endast aasta vanema poisiga. Grits sai sealt ka punkte kätte, aga kuna üks võte, mida ta nii hirmsasti proovis teha ei õnnestunud, sai vastane kogu aeg vastuvõttest punktid. Ka temal oli kolmanda-neljanda koha matš ainult 10 sekundit, mis näitas, et ta on kindel medalipoiss,“ kommenteeris treener.

Ta loodab, et järgmisel aastal, seekord viienda koha saanud Kristjan Kaldma, ikka juba medalisaajate hulgas on. Kaldma saab ka järgmisel aastal samas vanuseklassis võistelda, Aleksander Grits on veel 12-aastane, seega temalgi on veel võimalusi.

„Poisse tahaks tunnustada,“ ütles treener, „sest olümpiaalal ei ole me ammu medaleid saanud. Sumos ja rannamaadluses on tunnustusi ja tiitleid küll.

Järelkasv tundub, et tuleb väga hea. Paari-kolme aasta pärast loodame oma võistkonnaga olla juba esikolmikus. Praegu on RAMMu treeninggruppides kirjas üle 70 lapse, ilusti käib trennis 55‒60 last.“

RAMMu ja treeneri madalseis paistab nüüd möödas olevat. Head tulemused annavad tallegi jõudu juurde.

„Mis on veel väga oluline, meil on lastevanemate toetus. Nad on trennis, käivad võistlustel. On käinud ka ise, ilma treenerita võistlustel. Nii tulbit seisu ei ole meil varem olnud.

Kui lapsevanemad on selja taga ja lapse tegevuse vastu tuntakse huvi, pingutab laps ka ise rohkem ja treenergi peab pingutama,“ ütles Aimur Säärits.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus