Noored kogusid õhinal vanapaberit

?Maris Mõttus, kes meie piirkonnas eelmisel aastal võistlusega kõige rohkem tegeles, tegi ettepaneku see tänavu üleriigilisena korraldada ja temast sai ka selleaastase üleriigilise projekti juht,? rääkis MTÜ Rahvaliidu Noored Tartu piirkonna esimees Olav Hoop. Võistkond võis tema sõnul olla kuni kuueliikmeline ja paberit tohtis koguda üle kogu Eesti. Kogumispunktid asusid Tartu, Pärnus, Viljandis ja Tallinnas. Kõigis punktides selgitati välja kolm parimat, kellele auhind ette nähtud. Tartu piirkonnas tuli esimeseks võistkond Käbe Konn, kes tõi kogumispunkti üle 8 tonni paberit. II ja III koha saavutanuid premeeriti sauna või bowlinguraja kasutamise võimalusega, piirkondade esivõistkonnad said läinud nädalavahetusel kokku Sagadi mõisas, kus peeti keskkonnakaitse teemaline seminar ja pakuti tublidele noortele meelelahutust ja lõõgastust.

?Paberi saime kokku üllatavalt kiiresti ja tuua olnuks rohkemgi, aga võistluse aeg sai otsa, sest kuulsime sellest kahjuks üsna hilja. Oma valla piiridest eriti palju kaugemal ei tulnudki käia, Palamuselt ja Saarelt saime ka paberit, kahe õhtuga oli juba koos viis tonni,? rääkis Club Extra esimees Kirsti Kangur ja kinnitas, et võistlus oli tore, auhinnasaunas juba käidud ja et kui järgmisel aastal samasugune võistlus korraldatakse, võtab nende klubi kindlasti osa.

Teisele kasutusringile minevat paberit tuli Tartu piirkonnas kokku üle 40 tonni, umbes samade kogustega tuleb Olav Hoobi hinnangul arvestada ka mujal. Firma RagnSells on enda peale võtnud paberi sorteerimise, mille järel läheb osa sellest töötlemisele Räpina paberivabrikusse. Et aga Räpina meie vabariigis ainukesena vanapaberit uue tootmiseks kasutab ja kõike töödelda ei suuda, tuleb osa sellest saata Leedu vabrikutesse.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus