Noored kergejõustiklased tõid koju kümme medalit

Allar õpib Pala Põhikoolis ja harjutab isa Andruse näpunäite järgi. Allar on nüüd neljakordne Eesti noorte meister (sel aastal sisevõistluste 1500 m, murdmaa 2000 m, 3×1000 m teatevõistlus ja eelnimetatud 2000 m).

Poiste B-klassi 2000 m jooksus tuli meile ka teine medal – Eno Vahtra (Palamuse G) tõi koju pronksi (aeg 6.18,69). Enole on see kolmas medal Eesti meistrivõistlustelt, enne seda murdmaa hõbe ja 3×1000 m teatevõistluse kuld.

Ka meie teised keskmaajooksjad olid edukad. Helena Laumets (Palamuse G, treenerid Ester Laumets ja Endel Pärn) võitis TA 800m jooksu (2.19,53) ja oli kolmas 400m distantsil (60,53). Helenale sobivad küll enam pikemad distantsid (1500 ja 3000 m), aga sellise valiku tingis asjaolu, et Helena läheb noorte olümpiapäevadele Itaaliasse, kus ta võistleb just 800m jooksus.

Juunioride vanuseklassis võttis järjekordse medali Luua noormees Viljar Vallimäe, seekord kulla 1500m distantsil isikliku rekordiga 4.06,29. Viljar õpib Ülenurme Gümnaasiumis ja harjutab olümpiamehe Enn Selliku käe all.

  1. Tehniliste alade tegijad samuti edukad
  2. Lisaks keskmaajooksjatele on Jõgevamaa teiseks trumbiks tehnilised alad. Tütarlaste B-klassi teivashüppe võitis maakonna 15-aastaste rekordi 2.90 kordamisega Maarja Pärs Laiuse Põhikoolist. Esikohaheitlus oli pingeline, kulla andis Maarjale väiksem ebaõnnestunud katsete arv. Väikesesse Laiuse Põhikooli tuli teinegi kuldmedal, selle võitis Kristi Välbe TB vasaraheites tulemusega 34.16.

    Medal tuli ka poiste B-klassi teivashüppes, pronksise auraha võitis Jarko Koort (Palamuse G/ Saare vald) tulemusega 3.40. Jarko oli tänavu võitnud juba TV 10 Olümpiastarti vabariikliku teivashüppevõistluse, nüüd tuli esimene medal ka Eesti esivõistlustelt. Kõik kolm eelnimetatut on oma oskused omandanud Hendrik Lindepuu käe all.

    Medal läks seekord ka Põltsamaale – PA kolmikhüppes sai Mihkel Saks (treener Lea Vilms) hõbeda tulemusega 13.22.

  3. Veel on varu

Kümnest medalist hoolimata ei olnud Jõgevamaa noorte kergejõustiklaste jaoks tegemist täieliku õnnestumisega. Vigastusega olid rivist väljas vasaraheitja Indrek Masing ja kõrgus-kolmikhüppaja Ivar Saar, kelle isiklikud rekordid oleksid lubanud medalit. Viljar Vallimäe ei jooksnud treeneri soovitusel 5000m distantsi, kus medali (ka kuldse) äratoomine poleks olnud talle eriline probleem. TA-klassi vasaraheites olid Eesti edetabelit juhtimas Madli Kasemaa (41.61) ja Kersti Rebaste (40.40), meistrivõistlustel suutsid nad kirja saada vaid 33meetrise vasarakaare. Aga selline on juba kord sport.

Kõik eelnimetatud noored peale Viljar Vallimäe võistlevad Spordiklubi Contra värvides. Contra on tõusnud Eesti tasemel arvestatavaks kergejõustikuklubiks. Loomulikult ei saada vastu sellistele suurklubidele kui Tallinna SS Kalev või Tartu ÜASK, aga n-ö maakondlike klubide osas oleme esimeste hulgas.

HENDRIK LINDEPUU

blog comments powered by Disqus