Noored eurooplased Põltsamaal

Noored vanuses 15-25 on pärit Eestist, Portugalist, ?otimaalt, Rumeeniast ja Itaaliast (Sitsiiliast). Iga päev korraldab üks riik töötoa ja teine tutvustab oma riiki, kultuuri (mängud, laulud, tantsud) ja valmistab õhtusöögi. Töötubades õpitakse lahendama konflikte erinevate rahvuste vahel.

Üks korraldajatest Kätrin Liebert loodab, et tänu sellistele üritustele muutuvad noored sallivamaks ja tolerantsemaks. Projekti põhiliseks eesmärgiks on õpetada noori globaliseeruvas maailmas hakkama saama ja koos tugevamad olema.

Ürituse korraldajaks on Noorteühendus Juventus. Projekti kirjutasid viis sellesse kuuluvat tüdrukut: Kätrin Liebert, Jaanika Sitsmann, Signe Supp, Kadi Nool ja Neili Peters. ?Kõigil oli oma valdkond, millega tegeleda. Vaja oli hoolitseda transpordi, meedia, majutamise, toitlustamise ja külaliste eest. Selle nimel, et projekt piisavalt hea tuleks, tegime terve aasta tööd,” ütles Kätrin.

Projekt sai heakskiidu ja toetuse Euroopa Noortelt. Lisaks toetasid projekti AS Põltsamaa Felix, TÜ E-Piim, kauplus Magus Maius, AS Merit Tarkvara, OÜ Lossipagar ja Jõe pood. Suureks abiks oli ka ühe osaleja vanaema Eve Samberk, kes toetas noori mitmesuguste toiduainetega kartulitest lihani. Oma panuse andsid ka teiste noorte vanemad.

BERIT-BÄRBEL REBANE

blog comments powered by Disqus