Noored bändid rokkisid kultuurikeskuses

Esimesena astus lavale noor alternatiivrokki viljelev Jõgeva bänd Kapten Missoni Maleklubi. Hoolimata bändi solisti ja kitarristi Oskari üleskutsest pisut lähemale tulla, istus rahvas alguses pelglikult toolidel. Üsna pea tulid aga esimesed julged lava ette ja etteaste lõpuks tekkis juba rokk-kontserdi tunne. Bänd ise oma esinemisega rahule ei jäänud ? nad ei kuulnud laval üksteist. Üritust tervikuna aga pidasid nad varasematest bändfestidest õnnestunumaks.

Lyhis ehk Palamuse ?vanakoolimeeste kammbäkk?, nagu teatas kontserdiplakat, vastas täiesti reklaamile. Mängiti kõiki vanu hitte. Et rohkem kui kaheaastase pausi järel oli enne reedest kontserti proovi tehtud ainult neli korda, kahtles bändi laulja ja kitarrist Toomas Leppik peaaegu iga loo puhul naljaga pooleks, kas ta ikka mäletab selle algust või mitte. ?Mina olen rahul, sest me pole bändiasjaga ju nii kaua tegelenud. Tunne oli õige,? resümeeris Leppik. ?Ainus asi: rahvast oli häbiväärselt vähe,? oli ta ürituses siiski mõnevõrra pettunud.

Leppik rääkis, et ettepaneku taas kokku tulla ja esineda tegi Alo Alt. ?Praegu meil kaugeleulatuvaid plaane pole, aga teinekord mõne väiksema asja kodukandis ikka ehk teeme,? andis ta lootust.

MTÜ Põltsamaa Bändide Ühingu tiiva alla kuuluv nu-metalbänd Nightmare võttis asja tõsiselt ja pani rahva kaasa elama. ?Nightmare oli väga hea. Nad jäid kõige rohkem silma,? leidis Reelika (16). Kadi-Liis (16) jagas tema arvamust: ?Nightmare oli parim. Nende laulja oli tõeliselt oma teemas sees.?

Teine Põltsamaa bänd Just Fun piirdus tuntud rokkbändide kaveritega, kuid sai nendega väga hästi hakkama ja fänne lava ette jagus.

Metalbänd Silent Grove Tartust näitas üles tehnilist meisterlikkust ja pälvis samuti publiku suure poolehoiu.

Õhtu lõpetas Jõgeva punkorkester Saast, kes oli esinejaist staa?ikaim. Ilma nendeta pole siiamaani läbi saanud ükski Jõgeva Bändfest. Saasta kitarrist Saimon hindas üritust tervikuna igati kordaläinuks, kuigi oma bändi esinemisega sada protsenti rahule ei jäänud. ?Suhteliselt palju rahvast oli Jõgeva kohta. Ligi 120 piletit müüdi, kuigi kõiki loomulikult pidevalt saalis polnud,? sõnas ta.

Korraldamise võtsid tänavu enda õlule Alo Alt ja Martin Makarevit?. Makarevit? hindas üritust kõigist eelnevatel aastatel toimunutest paremaks. Bändimehi ärritanud kehva heli laval põhjendas ühtlasi ka helimeheks olnud Makarevit? nii: ?Enne oli kultuurikeskuses üritus sees ja ei olnud eriti palju aega tehnikat sättida. Ei jõudnud lavapealset heli paika panna, aga saalis oli korras. Tehnika oli väga hea, aga mulle võõras. Tunnistan, et see käis mulle natuke üle jõu.?

SANDRA MAASALU

blog comments powered by Disqus