Noore Tantsu Festival ja rahvusvaheline suvekool

5. – 11. juulini peetakse Viljandis XVII Noore Tantsu Festivali ja rahvusvahelist suvekooli.

“NoTaFe on hea võimalus astuda välja argiärevuseringist ja keskenduda iseenesele, oma võimetele ja oskustele, oma sisemisele tasakaalule. Nagu ikka, on festivali oluline osa rahvusvaheline suvekool, kus on võimalik omal kehal  tundma õppida mitmeid kunste ja kaugeid kultuure,” teatavad korraldajad.

Saal ehitatakse selgi aastal vanasse spordihoonesse, kus laval saab näha tegijaid Poolast, Shveitsist, Eestist ja Ameerikast. Hilisõhtused programmid toimuvad mitmel pool linnas: huvikoolis, rannas ja puude all,  kus oma töid näitavad noored koreograafid Eestist, Soomest ja Lätist.

Insightout company & küberstuudio tantsuetendust „Opus tempus“ saab näha 6. juulil kell
20.00 Viljandi vanas spordihoones. Piletid on müügil piletilevis, piletimaailmas ja kohapeal enne etendust.

Tantsivad muusikud ja musitseerivad tantsijad

Lavaruumis esitatav on sürreaalne värvide ja vormide mäng, mille koreograafiline käekiri on sulam loodusvaatlustest ning Austraalia filmikunstniku Mike Worrali baroklike maalide hingusest. Pea peale pööratud lavastuses on tantsivad muusikud ning musitseerivad tantsijad, kelle erinevad professionaalsed oskused ning karakterid lõimuvad isesorti ruumiliseks tervikuks.

Insightout Company on rahvusvaheline projektipõhine rühmitus, kuhu kuuluvad vabakutselised kunstnikud, keda ühendab huvi visuaal-füüsilise teatri vastu. Eesti publik on näinud varem rühmituselt lavastusi “Ära anda tulevik” , “Alegria Y Dolor” ja “The Invisible Symphony Orchestra”.

Teatriinimestele pakutakse võimalust tundma õppida Decroux’ kehamiimi meetodit, mis aitab suurendada ja suunata näitleja siseenergiat ning õppida töötama sisemiste lihastega. Kehamiimi õpetab Elke Luyten, tuntud meistri Thomas Leabharti pikaajaline assistent ja näitleja USAst.

Varasem kogemus on soovitav</span>

Taas on kohal action-teatri vanemõpetaja Sten Rudström Saksamaalt. Sel korral võivad tema õpikojast osa võtta kõik huvilised, varasem kogemus on soovitatav.
Hääle ja liikumisega saab tegeleda ka Satu Palokangase labani-tehnika õpikojas.
Idamaise kultuuriruumi tutvustajana on festivalil esimest korda india tuntud tantsijanna ja õpetaja Ruta Kambli. Jaapani nüüdistantsu buto’t õpetab möödunud aastal festivali laval esinenud Makiko Otogino.

Sensei Takashi Tsumura keskendub Männiku metsatalu loodusvaikuses qi gong’ile ja idamaistele kunstidele. Kauko Uusoksa aga avab qi gong’i võitluslikust küljest, tema õpikoja nimeks on “Chi kung võitluskunstides ja enesekaitse”.

Tunniplaanis ka tsirkuse õpikoda

Tantsu- ja liikumishuvilisi ootavad lisaks eelmainitud õpetajatele ka NoTaFe sõpradele hästi tuntud Sybrig Dokter Rootsist ja Andrea Keiz Saksamaalt. Sybrig õpetab sel korral tantsutehnikat, Andrea õpikoda keskendub taju uurimisele.

Jätkuvalt on oodatud ka tantsuvideo huvilised, taju uuritakse muu hulgas video loomise seisukohalt.
Seekordse suvekooli tunniplaanis on ka tsirkuseõpikoda 8-15-aastastele, õpetajaks hollandi meisteržonglöör Marco Bonissimo, kel eesti keel juba peaaegu selge.
Nagu varemgi, saab igal õhtul vaadata nüüdisaegse tantsu ja teatri etendusi selleks spetsiaalselt Viljandi spordihoonesse ehitatud valgel laval. Toimuvad hilisõhtused kontaktimprovisatsiooni jämmid mitmete õpetajate juhendamisel.

Kokku on Viljandis 10 tantsuõpetajat erinevatest välisriikidest.

iii

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus