Noore neiu edukus

Eile pärastlõunal saabus USA-st kergejõustiku maailmameistrivõistlustelt koju 17-aastane Karmen Bruus, kes tuli suurvõistlustel kõrgushüppes Eesti rekordit kordava tulemusega 1.96 seitsmendaks. Tabiverest pärit, Tartu valla spordikoolis treeniv ja Tartus Jaan Poska gümnaasiumis õppiv neiu tegi sellega midagi sellist, mida Eesti kergejõustikuloos pole saavutatud.
Esmakordselt täiskasvanute tiitlivõistlustel osalenud neiu võistles rahulikult ja pingevabalt. Seda õhkus temast juba eelvõistlusel, kus ta paljudele üllatuseks hüppas end finaali. Seal edu jätkus. Isiklikule rekordile lisandus veel kolm sentimeetrit ja tulemuseks suurepärane koht. Ühtlasi kordas neiu kuni 18-aastaste maailmarekordit. Olles sellega üks väheseid eestlasi, kes kergejõustikus sellise tulemuseni jõudnud.
Kohaga maailma esikaheksas kindlustas aga sügisel 11. klassi minev tütarlaps endale Eesti Olümpiakomitee stipendiumi, mis aitab tema edasisele arengule kindlasti kaasa.
Karmen Bruusi näite varal saab nõustuda tema treeneri Kersti Viru öelduga, et edu taga on töökus ja mitmekülgsus. Kümme aastat treeningutel käinud Karmen on leidnud alles nüüd endale õige ala ja tänu mitmekülgsele ettevalmistusele on ka tema areng treeneri sõnul igati loogiline.
Kõige selle juures tuleb aga taaskord tõdeda, et tippu jõudmise üheks garantiiks on ka suurelt unistamine ja julgus kõrget eesmärki püstitada. Nii on noor kõrgushüppe talent kirjutanud oma toa seinale numbri 2.14. Just nii kõrgele tahab ta hüpata. Tuletame meelde, et kehtiv maailmarekord on hetkel 2.09.

blog comments powered by Disqus