Noor, loo, too kunst raamatukokku

Jõgeva maakonna keskraamatukogu on ühinenud Tallinna keskraamatukogu  algatanud projektiga, mille idee seisneb selles, et meie riigi sünnipäeva puhul on üle Eesti rahvaraamatukogude näitusepinnad 2018. aastal broneeritud vaid kohalikele noortele ehk siis üle Eesti toimuvad raamatukogudes ainult noorte näitused. Näituste korraldamine noortele on tasuta, näitused on avatud kõigile huvilistele ning nende külastamine on samuti tasuta. Raamatukogud annavad näitusteks kasutada oma inventari ja tehnikat, aitavad vajadusel näituste ülespanemisel, näituse avamisürituse tegemisel jne. Ühtlasi teevad noored sadade näituste näol oma kingituse Eestile.

Põltsamaale on oodatud kõigi Jõgevamaal elavate noorte looming. Oma soovist korraldada näitus saab teada anda 30. septembrini, esitades taotluse oma näituse kirjeldusega aadressile anzelika@jkrk.ee või Veski tänav 3, Põltsamaa 48106.

Sügisel paneb raamatukogu kokku žürii, kuhu kuuluvad noori esindavad organisatsioonid ja üksikisikud. Žürii paneb oktoobrikuu jooksul laekunud ideede põhjal kokku näitusekava. Võimalikud on nii ühis- kui ka personaalsed näitused, nii traditsioonilised näitused kui ka videoinstallatsioonid ja häppeningid. Kunstnike töödeks võivad olla näiteks koomiksid, raamatuillustratsioonid, filmid, installatsioonid, moekollektsioon, fotod, joonistused, animatsioon jne. Žüriiliikmed võivad soovi korral pakkuda näitustele soovituslike teemasid. Need võiksid olla seotud kirjanduse, kultuuri ja Eesti Vabariik 100 väärtustega. Žüriil on otsustamiseks ja näitusekava koostamiseks vabad käed.

Esialgu on valmidusest liituda projektiga andnud teada ka Palamuse raamatukogu, osalejate ring laieneb kindlasti.

ANŽELIKA VALDRE, Jõgeva maakonna keskraamatukogu raamatukoguhoidja-projektijuht

blog comments powered by Disqus