Nobedad näpud esitlesid end muuseumis

Näitusele “Nobedad näpud” olid valiku kootud ja heegeldatud linikutest-õlarättidest-kampsunitest, maalitud siidsallidest ja muust traditsioonilisemat laadi käsitööst toonud peamiselt seltsingu Lumeroos käsitööring, Tabivere Gümnaasiumi õpilased ning mitmed selle ala tõelised meistrid eesotsas kooli käsitööõpetaja ning ka Lumeroosi käsitööringi juhendaja Ive Eddoriga.

Uudisena oli seekord välja pandud toatäis omapäraseid ehteid. Kaelakeed ja käevõrud, kõrvarõngad ja rinnanõelad on valminud kannatliku meelega osavate naiste loominguna sellesama sügise jooksul. Asjaosaliste sõnul pusitakse palju kannatust ja aega nõudvate ehete kallal omaette, kuid on tekkinud ka väike grupeering, kes omavahel nõu peab ja kogemusi vahetab. Materjali on müügil käsitööpoodides, interneti vahendusel on seda võimalik tellida ka välismaalt.

Juhiseid saadakse ka internetist käsitööfoorumist isetegija.net, kus samuti on võimalik omasuguste fanaatikutega suhelda. “See ehete meisterdamine on mingil määral narkomaaniaga võrreldav, sellest võib sõltuvusse sattuda, sest ei suuda lihtsalt tööd käest panna,” tunnistas naljaga pooleks üks ehtemeister, kellel paari kuu jooksul aukartust äratavalt palju töid valmis on saanud.

Kõigi käsitöömeistrite töid saab veelkord uudistada ja soovi korral neid ka osta jõulueelsel näitusmüügil Tabivere rahvamajas.

KAIE NÕLVAK

blog comments powered by Disqus