Nii Jõgeva kultuurikeskuses kui ka linnaraamatukogus on fotonäitus

Johannes Haava helikopterilt Jõgeva linna kohal pildistatud fotod olid esimest korda väljas möödundud aasta juunis Jõgeva linnaraamatukogus. Rahvale pakkusid need suurt huvi, sest sellisest vaatevinklist ja selliselt distantsilt pole linna ju naljalt keegi vaadata saanud. Ent mõistagi jäid nii mõnelgi linnakodanikul haruldased kaadrid raamatukogus nägemata, mõni aga ei saanud neid nii lähedalt uurida kui ta soovis (sellise foto pealt tahab igaüks ju oma maja või mõne muu tuttava objekti näpuga üles otsida!), sest ei tihanud segada lugemissaalis laudade taga töötanud raamatukogukülastajaid. Sestap kippus nii üks kui teine tuttav või pooltuttav jõgevlane Johannes Haaval tänaval nööbist kinni võtma ning aru pärima, kus ja millal õhu-pilte veel näha saab.

Nüüd on pildid väljas kultuurikeskuses ja kõigil soovijail aega neid uurida jaanuari lõpuni.

Kopteriga tuuritas vabakutseline piltnik Johannes Haav linna kohal 2002. aasta suvel. Pildistatud on fotod umbes 300 meetri kõrgusel ja umbes 200 kilomeetrise tunnikiirusega liikunud lennumasinast. Nii kõrgelt paistab linn, muuseas, hulga kenam ja rohelisem ning kuidagi terviklikum kui maapinnalt asja kaedes.

Vooremaa fotograafi Anatoli Makarevit?i fotosid Palamuse Amatöörteatri mullusuvisest vabaõhulavastusest “Tagahoovis” on näinud juba Tartu Sadamateatri publik ja Palamuse kihelkonnakoolimuuseumi külastajad. Tartus oli näitus üleval möödunud aasta oktoobris-novembris ja Palamusel novembris-detsembris. Mõlemal pool pakkusid pildid paljudele äratundmisrõõmu: kes oli lavastust näinud, kes ise selles kaasa teinud, kes leidis pildilt tuttavaid näitlejanägusid. Samasugust äratundmisrõõmu peaks näitus pakkuma ka Jõgeva publikule, sest Palamuse Amatöörteatri trupis teeb kaasa ka mitu jõgevlast.

Nagu “Jõgeva linna õhust” nii saab ka “”Tagahoovi”-suve” näha jaanuari lõpuni. Mõlemad näitusekomplektid said teoks kultuurkapitali maakondliku ekspertgrupi toetusel.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus