Newmood täielik ülevaade naiste seljakoti valimisest

Õige seljakoti valimine ei ole lihtne ülesanne. Kaalumist vajab mugavus, praktilisus ja stiil. Enne lõpliku koti välja valimist peaksid leidma paraja tasakaalu kõikide kriteeriumite vahel.

Newmood stilistid tulevad kohe appi, et aidata sul valida just endale kõige sobivam seljakott. Arvestades, et ees on ootamas hiliskevad ja suvi, siis praegu ongi käes aeg endale uus seljakott soetada.

Materjal

Seljakottide valimisel määrab materjal nii vastupidavust kui pealiskatte disaini. Kui su eesmärk pole just vihmametsades seigelda, siis ei pruugi täielik veekindlus olulisim kriteerium olla.

Siiski tasub valida vastupidava ja vähemalt vihmakindlast materjalist valmistatud seljakotid. Näiteks nailonist valmistatud seljakotid tagavad töökindluse ja kvaliteedi tükiks ajaks.

Kaal

Paljud naised eelistavad võimalikult kerge kaaluga seljakotti. Kindlasti arvesta, et ülikerge kaal tuleb millegi arvelt. Kui seljakoti juurde on märgitud ultra-light, siis enamjaolt tähendab see vähem pehmendusi ja tuge.

Siinkohal sõltub kõik igapäevastest seljakoti kandmise ajenditest ja vajadustest. Kandes seljakotis sülearvutit või nutitahvlit, siis veidi kopsakam ja turvalisem kott võib olla tunduvalt mõistlikum valik.

Suurus

Seljakoti konkreetsed mõõtmed mängivad olulist rolli. Võlusõnaks on siin proportsionaalsus. Vali seljakott, mis läheb proportsiooni sinu enda mõõtmetega, näiteks selja pikkuse ja vööümbermõõduga.

Paraja suuruse valimine hakkab seljakoti kandmisel mugavust mõjutama. Kui seljakoti mõõtmed ühtivad hästi sinu kehaga, siis on tulemuseks efektiivsem kaalu jaotumine. Sa tunned end seljakotiga ringi liikudes mugavamalt ning väheneb risk koti kandmisega seotud vigastuste tekkeks.

Rihmad

Rihmad on seljakottide puhul kõige alahinnatum osa. Tegelikult tasuks õla- ja vöörihmadele väga suurt tähelepanu pöörata. Raskus jääb raskuseks, ent kvaliteetsed rihmad muudavad raskuse kandmise võimalikult mugavaks.

Kõigepealt vali õlarihmad, millele on lisatud piisavalt pehmendust. Kuigi pehmendus lisab kaalu ja muudab seljakoti robustsemaks, siis pikemas perspektiivis kaitsevad pehmendustega rihmad sind ülekoormuse eest.

Ideaalis võiks pehmendused olla valmistatud hingavast materjalist. See on eriliselt oluline, kui ostad seljakoti pikemateks matkadeks või üldiselt aktiivse elustiili hoidmiseks.

Kvaliteetseid rihmu saab korralikult sättida ja korrigeerida. Jäta koheselt oma valikust kõrvale kõik seljakotid, mille puhul on rihmade reguleerimine disaini poolest piiratud või muul põhjusel raskendatud.

Taskud

Tee kindlaks, et välja valitud seljakotil oleks piisavalt taskuid ja vaheseinu. Sama suurusega seljakottide funktsionaalsusel võib olla meeletult suur vahe, mis tuleneb just nimelt laegaste ja taskute olemasolust.

Raam

Sisemise raamiga seljakotid on kõige mugavamad ja näevad samal ajal ka atraktiivsemad välja. Vastupidiselt välisraamiga seljakottidele on sisemise raamiga kotid enamasti vastupidavamad ja tunduvalt praktilisemad.

Raami puhul saad taaskord valida erinevate materjalide vahel. Üks kõige populaarsemaid valikuid on alumiinium. Aastakümneid tagasi olid need raamid jäigemad ja ebamugavamad, ent viimase aja uuendused on teinud alumiiniumist eriti mugava ja hästi istuva variandi.

Rattad

Kaalu hoolikalt, kas sul läheb ikkagi ratastega seljakotti vaja. Kui reisid tihedalt ja hakkad pärast viiruse taandumist sagedasti lennujaamu külastama, siis tasub selliste toodete peale mõelda.

Teistel puhkudel pole aga ratastega seljakotil suurt mõtet. Rataste toetamiseks lisatud raamiosa võib vähendada üldist mugavust. Lisaks sellele annab rataste konstruktsioon ebavajalikku lisakaalu.

Aeg hankida mugav ja moodne seljakott

Newmood e-poest (https://newmood.ee/naistele/c/seljakotid) leiad naiste seljakotte laias valikus ja taskukohaste hindadega. Tootevalikust leiad just enda eelistustele sobiliku seljakoti, millega esialgu kodumaistele seiklustele või aktiivsele elustiilile vastu minna.

SISUTURUNDUS

blog comments powered by Disqus