Neljas pärimusmuusika laager Jõgeva muusikakoolis

Pärimusmuusika laagri ellukutsuja ja peakorraldaja, Jõgeva muusikakooli õpetaja Eha Niglas ütles, et laagrite tsükkel hakkab juba välja kujunema nii, et õppeaasta jooksul on kaks laagrit ? üks sügisel, teine kevadel. Enamasti on laagris osalejad viiuli, kitarri, akordioni ja puupuhkpilli erialalt, aga ära ei öelda teistelegi. Lisaks oma kooli lastele on olnud osalisi ka teistest koolidest. Seni on olnud huvilisi parasjagu nii palju, et on olnud mõnus ühises ringis musitseerida.

“Seekord tahame juurde võtta regilaulu ja vanemaid laule, tantsime ka. Võtame käsile ka eesti labajala. See tundub muidu lihtlabane, aga ega ta ikka ei ole küll,” heitis Eha Niglas homme algavale pärimusmuusikalaagrile pisut valgust.

Seekord on Eha Niglas kutsunud enda kõrvale koos lastega musitseerima Gerti Paaveli, kes õpetab rahvapäraseid puhkpille ning on lubanud kaasa võtta vilepilli, torupilli ja muudki. Tarmo Noormaa, kes alates sellest sügisest on õpetaja Võru ja Haanja muusikakoolis, õpetab lõõtspilli ja karmo?kat mängima. Kontrabassi ja kuuekeelelise kandle tõi Eha oma kodunt koolimajja juba varakult valmis ning väikesi kandleid, löökpille jm võetakse lisaks veel nagunii. “Päevakava on meil üsna tihe ja lustimist jätkub,” arvas laagri peakorraldaja.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus