Neljapäeval võeti vastu Jõgeva linna eelarve

21 Jõgeva linnavolikogu liikmest osales istungil 19. Eelarve võeti vastu 15 poolt- ja 4 vastuhäälega. Jõgeva linnavolikogu kantseleijuhataja Jaan Järve sõnul täiendati eelarve projekti kuni teise lugemise lõpuni kokku ligi paarikümne parandusettepanekuga. Lõppversiooni eelarveprojektist kandsid ette linnavalitsus ja volikogu rahanduskomisjoni esimees Meelis Pauklin, kes volikogu aseesimehena ka istungit juhatas. Volikogu esimees Raul Kull puudus tervislikel põhjustel. 

Jõgeva linnapea Viktor Svjatõsev nimetas suuremaid investeeringuid, mida tehakse tänavuste eelarverahadega. ?Suur osa rahasid kulutatakse raudtee ja Pedja jõe vaheliste teede tolmuvabaks muutmiseks, alustatakse ka staadioni ehitamist, mis peab valmima tuleval suvel. Remonditakse mõlemaid koole. Loodetavasti alustatakse  sügisel Jõgeva Ühisgümnaasiumi aula, võimla ja fuajee renoveerimist. Praegu otsitakse otstarbekat ruumide lahendust leidmine Aia tänava koolimajale. Raha on olemas ka raudtee ülekäigu projekteerimiseks. Investeeringuid on plaanitud ka lasteaedade Rohutirts ja Karikakar uuendamiseks.?

?Olen osalenud rohkem kui kümne eelarve projekti koostamisel. Tuleb märkida, et volikogu liikmed süvenesid tänavuse eelarve koostamisse eriti põhjalikult, mistõttu linnavalitsusel tuli plaanitud kulusid ja tulusid senisest enam igakülgselt selgitada,? ütles linnavalitsuse pearaamatupidaja Maie Toots.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus