Neljapäeval tähistati üle-euroopalist autovaba päeva

Autovaba päeva eesmärk on tõsta liiklemisalast teadlikkust, ohjata liigset autode kasutamist linnades ja vähendada tänavatel liikumise riske, seda eelkõige just lapsi ja noori silmas pidades.

Autovaba päeva eesmärgiks on teadvustada ka linnakodanikele alternatiive, mis aitavad vähendada linnaliikluse autostumist ning kutsuda üles eelistama autole jalgsiliiklust, jalgratast või ühistransporti.

Eestis tähistati autovaba päeva mitmete üritustega suuremates linnades: Tallinnas, Tartus ja Pärnus.

Tallinnas oli lisaks üritustele sel päeval ühistranspordi kasutamine tasuta ning inimesi kutsuti üles auto koju jätma. Tartus pakuti autovabal päeval linnaliinibusside peatustes inimestele kommi ning jagati lendlehti. Näidati ka liiklusteemalisi filme, lapsed said osaleda jalgratta vigursõiduvõistlustel ning joonistustelgis.

“Väikelinnades ei ole küll õhusaaste probleemid nii teravad kui suurlinnades, kuid samas on kergliikluse roll väikelinnades väga suur,” tõdes Eesti Rohelise Liikumise juhatuse liige Mari Jüssi.

Jüssi sõnul on olnud väga meeldiv, et Jõgevamaal on viimasel ajal ehitatud jalgrattateid. Kuna ühistransporti väikelinnades praktiliselt ei ole, siis on liikumine jalgratastel ja jala autosõidule ainuke alternatiiv. Seepärast peaks Jüssi sõnul just väikelinnades pöörama tähelepanu just kõnni- ja jalgrattateedele, samuti võiksid autokasutajad ühineda sõita võimalusel koos ühe autoga.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus